Британці побудували трек-кар за 165 тисяч євро

Apex AP-0 Concept розроблений за участю британського дизайнера Гая Колборн. Конструкція карбонового трек-кара являє собою монокок, встановлений на шасі з модульним просторовим каркасом. Передня і задня частини автомобіля з’єднані центральним «хребтом», що забезпечує додаткову жорсткість кузова. Маса «двухдверкі» – 1200 кг.

У компанії заявляють про виняткову притискної сили, яка досягається за рахунок масивного вертикального аеродинамічного «плавця». Він же є частиною характерного хрестоподібного заднього ліхтаря, який став візитною карткою і логотипом компанії. Також на притискну силу працює особлива форма днища, що дозволяє створювати під автомобілем зону зниженого тиску. Дорожній просвіт суперкара всього 95 мм.

Apex AP-0 Concept
У зовнішності Apex AP-0 проглядаються риси «леманівського» прототипів і болідів Формули-1. У салоні встановлений майже квадратний кермо і три орієнтованих на водія дисплея. Концепт оснащений цілою низкою передових систем, в тому числі доповненої реальності, яка працює на основі лидара. Оптичний далекомір, встановлений на поздовжньому стабілізаторі, сканує простір навколо автомобіля для створення детальної тривимірної карти місцевості. При будь-яких погодних умовах система «бачить» на відстані від 2.5 сантиметрів до 100 метрів, тим самим допомагаючи системам допомоги водієві (ADAS) точніше ідентифікувати потенційні загрози. Частиною ADAS також є автопілот третього рівня автономності, який, як заявляють в Apex, можна буде оновити до четвертого, коли він стане доступний. Крім того, електромобіль оснащений голографічним дисплеєм з доповненою реальністю і віртуальним гоночним тренером.

У рух Apex AP-0 призводить встановлений на задній осі електромотор, що видає 658 к.с. і 580 Нм крутного моменту. Харчується агрегат від встановленого під підлогою акумуляторну батарею ємністю 90 кВт • ч і вагою 550 кг. З місця до 96 км / год спорткар прискорюється за 2.3 секунди і розвиває максимальну швидкість 306 км / ч. Запас ходу заявлений на рівні 515 км по циклу WLTP. Від швидкісний зарядної станції батарея заповнюється до 80% за 15 хвилин.

Apex AP-0 Concept
Виробництво Apex AP-0 почнеться в четвертому кварталі 2022 року. Випуск трек-кара з допуском до доріг загального користування налагодять на ще непобудованого заводі в Сурреї, Великобританія. Початкова вартість автомобіля – 165 тисяч євро.