Автоподстави: 4 популярні схеми і правильні дії водія

Здавалося б, після введення обов’язкової страховки у вигляді «громадянки» шахраї, що займаються автопідстави, зникли. Але це не зовсім так. Все частіше ми чуємо про автопідстави по телевізору і читаємо про це в газетах. Як же діють ці злочинці в сьогоднішніх реаліях? Спробуємо розібрати з експертом кілька типових ситуацій.

 1. Стандартна автопідстава
  Це типова ситуація, коли за кермом шахрай різко тисне на педаль гальма, знайшовши зручний момент. Зазевавшийся водій не встигає загальмувати і врізається, пошкоджуючи бампер і багажник автомобіля зловмисника. Інша схожа ситуація, коли при русі в лівій смузі ззаду під’їжджає іномарка, починає блимати фарами, просячи дати дорогу. Як тільки водій перебудовується в правий ряд, «в зад» в’їжджає інша машина … Якщо в колишні часи «лоху» пропонували вирішити ситуацію на місці, то тепер шахраї отримують вигоду за рахунок самого ДТП, яке реєструють в ГИБДД. Завдяки наявності «своїх» представників в страхових компаніях з’являється прибуток. Але як бути з тим фактом, що страждають обидва авто? Найкращий захист від таких ситуацій – страховка по КАСКО! Якщо немає можливості оплатити такий вид страховки, дотримуйтесь наступних правил: рухайтеся переважно в правому ряду, не поспішайте перебудовуватися, коли вам будуть мигати фарами і сигналити!
 2. Розлучення з ковпаками
  Якщо у вашого авто присутні ковпаки, то знайте – шахраї знайшли простий спосіб обману. З заднього колеса вашої машини знімається ковпак, а на авто зловмисників протирається невелику ділянку (десь в області крила). Через хвилину після того, як ви почали рух, вас наздоганяють і пред’являють вам ваш ковпак зі словами: «Ей, брате! Ти пом’яв мені крило і навіть не помітив! Навіть ковпак відлетів! » Як правило, «розводиться» починає говорити про виклик працівників ДАІ, але йому натякають, що він нібито втік з місця злочину. А що значить покинути «місце злочину» сьогодні? Це позбавлення прав, а іноді і кримінальну справу! Професійні шахраї так швидко виявлять свої психологічні здібності, що людина навіть не встигне зрозуміти, як він так швидко погодився покрити витрати на ремонт …

Як бути в цій ситуації? Просто виходите з авто і починайте фотографувати на камеру телефону свій ковпак і пошкоджене крило автомобіля зловмисників. Після цього відразу викликайте співробітників ДАІ. Як правило, після цього шахраї швидко «випаровуються» в невідомому напрямку. Однак якщо вони налаштовані чекати ДАІ і продовжують вас «розводити», відповідайте, що вони теж покинули місце ДТП! Разом з вашими фото їх «докази» спрацюють проти них і, як правило, приїзду ДПС вони не чекають! Аналогічний розлучення проводиться з невеликою подряпиною, яку пропонують компенсувати, вимагаючи, наприклад, 500 гривень.

 1. Збити людини
  Зазвичай цей варіант підстави відбувається тоді, коли автомобіль рухається з невеликою швидкістю – близько 30-40 км / год. Що стоїть на узбіччі людина раптом буквально «падає» вам на капот або починає переходити дорогу так близько, що ви просто не встигаєте загальмувати. Природно, зловмисники вибирають для цього розлучення водіїв серед представниць прекрасної статі або підлітків, яких сьогодні також чимало за кермом. Після події такий водій впадає в паніку. Потерпілий починає голосити, що ви його збили, у нього поламані руки і ноги, розбита голова, він себе жахливо відчуває … При цьому швидко знаходиться парочка свідків (насправді співучасників злочинця), початківців грати на стороні «потерпілого». Як правило, водієві тут же пропонують вирішити питання на місці, за 10-20 тисяч. гривень.

Ловіть попутну машину, пропонуючи відправити потерпілого до лікарні. У ситуації з розлученням це викличе бурю протесту. Зробіть вигляд, що викликаєте ДАІ, скажіть «потерпілому» про те, що ОСАГО виплатить йому пристойну суму, якщо ваша вина буде доведена, а ви просто заплатите штраф. Цього буває достатньо для того, щоб шахраї ретирувалися. А для того, щоб зовсім попередити розвиток подібних подій, варто встановити в кабіні відеореєстратор, який зніме і покаже всю правду про те, що сталося!

 1. Збити дитини
  Це серйозна підстава, яка здатна розхитати нервову систему навіть найспокійніших водіїв. Уявіть ситуацію, коли ви здаєте назад, переключаєте передачу на першу і чуєте крик і стукіт по капоту, даху або багажнику, тільки почавши рух вперед. Знаєте, що сталося? Ви збили дитину, коли здавали задом! Про це вам будуть кричати розгнівані батьки! Ніяких пошкоджень вашого автомобіля у вигляді вм’ятин і подряпин немає, але є кілька свідків і постраждала дитина, який сидить на землі, обхопивши голову руками. Водії-жінки трапляються на такий розлучення дуже часто! Батьки «потерпілого» дитини вимагають від 10-30 тисяч, щоб вилікувати «своє чадо», адже у нього тепер переляк, черепно-мозкова травма і ще купа порушень. Якщо у вашому авто встановлена ​​камера заднього виду, що включається при задньому ході, вам крупно повезло.