Електрокар Mercedes-Benz EQC з’явиться в Росії в неназваний термін

Электрокар Mercedes-Benz EQC появится в России в неназванный срок

Авторам моделі вдалося досить близько підійти до зовнішності концепту Generation EQ, з якого два роки тому ми і почали знайомство з EQ-машинами.

Первісток суббренду EQ (запропоновано розуміти як Electric Intelligence) — електричний паркетник Mercedes-Benz EQC — дебютував на спеціальному заході в Стокгольмі. Під літерою E також зашифровані емоції — одна з оголошених цінностей бренду поряд з інтелектуальністю.

Электрокар Mercedes-Benz EQC появится в России в неназванный срок

Довжина, ширина і висота EQC рівні 4761, 1884, 1624, а колісна база складає 2873 мм. Обсяг багажника — 500 к. Споряджена маса — 2425 кг, з яких 650 кг припадають на батарею. Білий примірник на знімках в новини та крупному плані — з пакетом AMG Line.

П’ятидверка з повним найменуванням Mercedes-Benz EQC 400 4Matic, за запевненням компанії — це не просто ще одна модель, але крок у нову еру мобільності. І це незважаючи на те, що серійні електромобілі марка Mercedes-Benz вже випускала. Але в даному випадку німці хочуть не тільки вивести на ринок більш досконалі автомобілі, але і сформувати нове EQ Community — прогресивне, активна, допитлива, інформовану співтовариство. Для просування бренду придумані нові формати заходів (EQ Dinner і EQ Night), поряд з участю у різноманітних фестивалях та конференціях, а також приходом суббренду EQ в Формулу-Е у вигляді заводської команди починаючи з сезону 2019/20.

Электрокар Mercedes-Benz EQC появится в России в неназванный срок

Електроніка гнучко і безперервно перерозподіляє тягу між осями в залежності від дорожньої ситуації, а також від заданої водієм програми руху. Їх п’ять: Comfort, Eco, Max Range, Sport і індивідуальні налаштування.

У рух кросовер наводять два асинхронних електромотора (по одному на кожній осі) сумарною потужністю 300 кВт (408 к. с.) і з максимальним обертовим моментом в 765 Н•м (на 65 більше, ніж було в концепті). Вони прискорюють автомобіль з нуля до сотні за 5,1 с. максимальна швидкість обмежена електронікою на рівні 180 км/ч. Також зазначена максимальна маса буксируваного причепа: 1800 кг

Электрокар Mercedes-Benz EQC появится в России в неназванный срок

Приборка і центральний дисплей під загальним склом обрамлені панеллю з розвиненим ребрами, яке за задумом дизайнерів повинно викликати асоціації з ребрами охолодження на корпусі дорогого підсилювача звуку.

У новий інтерфейс MBUX впроваджено декілька специфічних для суббренду EQ розділів, від оптимізованої під електромобіль навігації до програмування налаштувань клімату ще до поїздки (можливо як з машини, так і через мобільний додаток). Як і у випадку з останніми моделями Мерседеса, передбачено покращене голосове управління.

Электрокар Mercedes-Benz EQC появится в России в неназванный срок

Підрульові пелюстки встановлюють один з п’яти режимів рекуперації (автоматичний, коли електроніка сама підбирає оптимальний рівень, і чотири ручних). При максимальному рівні забезпечується їзда в одну педаль.

Батарея ємністю 80 кВт•год (на десять вище, ніж у шоу-каре) забезпечує запас ходу більш ніж 450 км по циклу NEDC (цей параметр може бути уточнений ближче до запуску виробництва). Для максимального придушення будь-яких вібрацій силові модулі встановлені з допомогою гумових опор на підрамниках, а ті на своїх гумових опорах вже кріпляться до кузова.

Электрокар Mercedes-Benz EQC появится в России в неназванный срок

Передбачена зарядка від мережі змінного струму (потужність 7,4 кВт), а також стандартний зарядник постійного струму (110 кВт). Він здатний наповнити батарею з 10 до 80% за 40 хвилин. А його роз’єм буде залежати від ринку (CCS в Європі і США, CHAdeMO в Японії і GB/T в Китаї).

Зрозуміло, в машині передбачений сучасний комплекс помічників водія і активної безпеки. Розумна рідинна система охолодження відповідає за оптимальний температурний баланс батареї і силової електроніки, а підігрів салону може здійснюватися як за рахунок електричних нагрівачів, так і економічного теплового насоса. Все це пишність загорнуте в оболонку, яка відображає філософію «прогресивна розкіш», що означає чисті лінії та «інтуїтивний дизайн».

Электрокар Mercedes-Benz EQC появится в России в неназванный срок

А ще EQC отримав яскраву відмінну рису: білу смугу на основі світловодів, що з’єднала ходові вогні. Самі вогні обіймають інтелектуальні діодні фари Multibeam.

Перед прем’єрою цієї моделі двісті прототипів пройшли сумарно кілька мільйонів кілометрів по Північній Америці, Європі, Азії і Африці, що говорить про серйозність підходу. Серед іншого, вивчалася поведінка всієї начинки при дуже низьких і дуже високих температурах. В серію електрокар EQC надійде в 2019 році, коли паркетник пропишеться на мерседесовському заводі в місті Бремен. Тягові акумулятори для EQC буде випускати нещодавно розширений власний завод в Кам’янці. А для ринку Китаю кросовер EQC паралельно буде виробляти СП Beijing Benz Automotive.

Цікаво, що два електродвигуна зі своїми трансмісіями не рівноцінні. Передній оптимізований і налаштований на економічний хід з малими і середніми навантаженнями, а задній відповідальний за інтенсивні прискорення.

Змагатися EQC належить з такими кросоверами, як Jaguar I-Pace і Audi e-tron. У Audi, до речі, ситуація зворотна EQC — модель ще не представлена, але вже встала на конвеєр. Що стосується Росії, то представництво компанії пояснило Драйву: воно має намір продавати EQC у нас, але поки не може позначити жодних термінів виходу.