Новий седан Audi A8

Флагманський седан Audi A8 є однією з найстаріших моделей серед своїх однолітків. Оновлена версія автомобіля була попередньо показана в липні на спеціальному заході в Барселоні, Іспанія. Потім модель дебютувала на автосалоні у Франкфурті.

Нове четверте покоління A8 має з’явитися в 2018 році як модель 2019 року . Хоча його зовнішній вигляд і здається трохи консервативним, що знаходяться всередині технології є справжнім проривом.
Серед нових технологічних можливостей слід особливо виділити Audi AI. Це програмна система, зроблена на основі штучного інтелекту. Вона контролює автономні функції автомобіля, а також виступає в якості електронного помічника. Audi AI – це перша система автономного руху, що надійшла у виробництво з можливістю самостійного водіння 3-го рівня.

Найпоширенішою нині є система самообслуговування 2-го рівня, що вимагає постійного контролю з боку водія, який повинен миттєво взяти на себе управління у разі надзвичайної ситуації.
Рівень 3 має на увазі повний контроль з боку автомобіля, але в деяких ситуаціях присутність водія, готового після короткого попередження допомогти автопилоту, все ще необхідно. Працює самохідна система на швидкості до 60 км/год.
Виробник запропонує два варіанти кузова. Обидва вони значно збільшені порівняно з їхніми попередниками. Стандартна модель має довжину 517 см, а «розтягнута» версія — 530 див. Такий розмір передбачає більш просторий салон. Передня частина кабіни має строго горизонтальну орієнтацію.

У кабіні з’явився новий інтерфейс Audi. Це знайома поворотна кнопка Gone сенсорна панель, розташована на центральній консолі. Розробники прибрали більшість кнопок і перемикачів. Управління здійснюється через 101-дюймовий сенсорний екран в центральному стеку, який у вимкненому стані зливається з чорним фоном консолі і стає майже невидимим.
Також у автомобіля з’явиться просунутий інтерфейс. Водій може використовувати другий сенсорний екран на центральній консолі для доступу до функцій кондиціонування та забезпечення комфорту, а також для введення текстових повідомлень. Коли водій активує функцію на верхньому або нижньому дисплеї, то лунає клацання підтвердження. Точно так само спрацьовують кнопки управління вікнами.

Основою для Audi A82019 року стане новітня версія платформи MLB від Volkswagen Group для автомобілів з приводом на передні колеса і подовжньо встановленим двигуном, хоча все A8 будуть мати повний привід.
Корпус, як і раніше являє собою космічну структуру, що складається з алюмінію (58% від загальної кількості матеріалів), а також сталі, магнію і навіть вуглепластика (CFRP). Найбільш помітним є використання CFRP в задній частині кузова (33% від загальної жорсткості на кручення).
Ціна новинки поки не відома, імовірно, базова комплектація обійдеться в 83 тис. євро.