Купе-кросовер Audi Q8

Кросовер Audi Q8 було попередньо показано у формі концептуальної моделі на автосалоні в Детройті в січні 2017 року. Тепер йде робота над виробничою версією.

Деякі прототипи майбутнього позашляховика вже були помічені фотошпигуни. Audi Q82019 модельного року повинні представити в кінці 2018 року на одному з міжнародних автосалонів.
Виробництво буде відбуватися на заводі в Братиславі, Словаччина. Головними суперниками новинки стануть BMW X6 Mercedes-Benz GLE Coupe і Land Rover Range Rover Sport.
Судячи зі шпигунських знімках, майбутній автомобіль розмірами нагадує Q7. Це виключає можливість того, що ми можемо побачити менший електронний позашляховик e-tron. E-tron також повинен з’явитися в 2018 році, хоча ніяких прототипів поки не помічено.

Схожість габаритів з Q7 пояснюється тим, що ці два автомобіля будуть базуватися на однаковій платформі MLB від Volkswagen Group, яка призначена для передньопривідних автомобілів з поздовжньою установкою двигуна.
Як підтверджує прототип і останні шпигунські фото, купеподобная конструкція Q8 надає автомобілю спортивний профіль. Цьому сприяє трохи ширший трек порівняно з Q7. Крім того новий кросовер має більш виражену решітку радіатора порівняно з тими, що можна побачити на інших позашляховиках Audi. Фари мають стилістику сльозинок, вперше показану на нинішньому седані A4.
Передбачається, що в якості базового силового агрегату буде використовуватися 30-літровий двигун V-6 з турбонаддувом потужністю 354 кінські сили і 500 Нм крутного моменту. Він буде пов’язаний з восьмишвидкісний автоматичною коробкою передач і повним приводом. Офіційна ціна поки не відома.

Надалі повинна з’явитися підключається гібридна модель e-tron, яка, ймовірно, отримає 30-літровий двигун V-6 з турбонаддувом і електродвигун для забезпечення комбінованої потужності у розмірі 442 к.с. і 700 Нм крутного моменту. Така установка була показана і в прототипі Q8.
Більш потужні пропозиції повинні включати SQ8 і, можливо, навіть Q8 RS. Перший з них, швидше за все, надійде в дизельному виконанні. Нагадаємо, що Audi вже має модель SQ7 TDI, оснащену 40-літровим дизелем V-8 з двома турбінами і електричним компресором.
Потужність такого агрегату складає 429 к. с. і 900 Нм крутного моменту. Якщо випустять Q8 RS, то, швидше за все, модель буде оснащена 40-літровим двигуном V-8 з подвійним турбонаддувом.