Водій показав на відео, як завдяки автопілоту Tesla зумів уникнути аварії

На YouTube є популярне відео власника Tesla Model 3, який, як він вважає, ледь не потрапив в аварію. У потрібний момент автопілот несподівано зробив маневр і врятував водія від можливого зіткнення. Але серед захоплених відгуків користувачів є і коментарі про те, що ймовірність ДТП була не такою вже високою.

Користувач YouTube Джефф Макквін придбав електромобіль Tesla Model 3 і вже через кілька днів переконався, що не дарма. Чоловік стверджує, що автопілот машини врятував його від ДТП. І на доказ своїх слів він опублікував ролик з бічної камери автомобіля (в Tesla вбудовані вісім камер, а також датчики та радари, з допомогою яких автопілот відстежує ситуацію на дорозі).

На кадрах ми спочатку бачимо, як автомобіль Джеффа майже хвилину їде по трасі під дощем. Раптово поруч з’являється помаранчевий пікап, та перетинає смугу. Але автомобіль Макквіна реагує миттєво і йде вліво. Подивитися, як це було, можна на відео нижче.

Коли він різко повернув на іншу смугу, спочатку я подумав, що з моєю машиною щось не так або ж автопілот погано працює під дощем. Він давав мені всі попередження, але я думав, може, в камеру потрапив дощ. Тільки коли я подивився відео, усвідомив, що він врятував мене від аварії середньої тяжкості.

З Джеффом згодні багато користувачів YouTube. Коментатори захоплені оперативною реакцією автопілота і запевняють, що людина не змогла б так швидко піти від небезпечного моменту.

Це доводить, що неважливо, наскільки ти хороший або свідомий водій. Штучний інтелект зробить більш точний вибір.
Автопілоту варто поаплодувати за такий швидкий і розумний маневр. Так точно відреагувати не зміг би жоден чоловік.
Але деякі коментатори не поспішають захоплюватися маневром автопілота. Хтось із користувачів, лає водія за нібито неуважність на дорозі. Є й думка, що зіткнення могло і не статися. Втім, такі користувачі в меншості.

Так машина б не врізалася в нього. А якби на лівій стороні була перешкода, він став черговою жертвою цього прославленого дорожнього помічника.
Ти зовсім не був на межі бокового удару, а автопілот не врятував би тебе, якби цей пікап дійсно рухався вліво замість того, щоб злегка відхилитися від свого напряму.