Антирадар проти TruCam: декілька нюансів

Великі зміни прийшли в наше автомобільне життя: поліція почала контролювати швидкісний режим, причому новою “зброєю” – лазерним вимірником швидкості TruCam. Скажемо відразу: кращі антирадари для України не бояться заокеанського “Трукама”.

Насамперед нам доведеться згадати, що є антирадари і є радар-детектори, хоча у повсякденному мовленні ми часто не робимо між ними різниці. Антирадар – це активний пристрій, який виявляє роботу поліцейських вимірювачів швидкості в певному радіусі навколо автомобіля і створює перешкоди, що не дають вимірнику визначити вашу швидкість.

Вибір радар-детекторів в Україні досить широкий, чого не скажеш про активні антирадари. Але останні у нас фактично поза законом

Використання активного антирадара у багатьох країнах заборонено, в українському КодАП також є стаття, під яку можна підвести використання активного антирадара. А ось радар-детектор – це пасивний пристрій, який помічає роботу вимірювачів швидкості і інформує про це водія, але ніяк не впливає на процес виміру. Використання радар-детекторів в Україні дозволено, чого не можна сказати про багато інших країн світу.

Промені бувають різні
Тим, що арсенал поліцейських поповнюється новими вимірниками швидкості – американськими приладами TruCam LTI 20/20, нас лякали ще кілька років тому. Перевагам і недолікам цього девайса ми присвятимо окрему статтю, а тут відзначимо головне – здатність “Трукама” визначати швидкість однієї обраної машини, що рухається в загальному потоці. Це стало можливо завдяки використанню вимірювачем лазера, який посилає до автомобіля промінь більш вузький, ніж радіолокаційний радар.

Лазерний вимірювач швидкості “Трукам” вміє визначати, коли проти нього працює активний антирадар

Тому, коли ми шукаємо кращий антирадар для України, потрібно враховувати саме лазерну основу роботи “Трукама”. Тим часом, лазерний діапазон є далеко не в кожному радар-детекторі. Однак підбираючи антирадар (точніше, все-таки радар-детектор), необхідно розглядати всі діапазони. Адже вони використовуються в сусідніх країнах.

Україна, Росія, Литва, Західна Європа, США Амата, Poliscan, ЛИСД, TruCam, Гарпун-К, UltraLite
Спираючись на цю таблицю, буде легше зрозуміти, який антирадар купити. Особливо звернемо увагу, що при виборі радар-детектора потрібно заглянути в його документи і звірити його робочий діапазон з частотою роботи TruCam, яка становить 905 міллімікрон (нанометрів). Справа в тому, що саме в лазерному діапазоні спочатку зустрічалися різночитання в межах діапазону. Зустрічаються детектори, які навіть з активованим режимом L (лазер) “не бачать” деякі радари, що працюють у нижньому L-діапазоні.