Збираємо першокласника до школи. Поради

Малюк підріс, і скоро йому пора буде йти в перший клас. Напевно, Ви заздалегідь подбали про підготовку до навчальної програми і тепер стоїть питання лише про екіпіровку дитину до школи.

 

З одягом все зрозуміло: вона повинна бути практичною і відповідати вимогам конкретної школи.

 

А ось як правильно вибрати ранець? Вирушаючи на пошуки заплічного портфеля до школи, потрібно враховувати ряд санітарних вимог і практичних міркувань. А саме:

 

1) Ранець для першокласника не повинен бути важче півкіло (вага разом зі шкільним приладдям – не більше 2 кг). Рекомендовані розміри: висота – до 40 см, поперечна ширина (відстань між передньою і задньою частинами) – до 10 см, регульовані заплічні ремені – довжиною до 70 см.

2) Матеріал верху ранця – це обов’язково морозостійка і вологостійка тканина.

3) Спинка шкільного ранця має бути жорсткою і мати зручні м’які прокладки, прилеглі до тіла дитини.

4) Вибирати потрібно кольорові моделі, що мають світловідбиваючі нашивки. Це убезпечить дитину на проїжджій частині. Не намагайтеся вигадати на покупку шкільного ранця, набуваючи велику модель на пару років. Швидше за все, дитина так зносить ранець, що його все одно доведеться змінити. Краще орієнтуватися на відповідні зараз розміри.

 

Що стосується вмісту ранця для першокласника, то напевно, майбутній педагог Вашої дитини вже ознайомив всіх батьків зі списком необхідних шкільного приладдя. Як правило, це:

 

1) Пара кулькових ручок з синьою пастою, простий олівець, ластик і коротка лінійка.

2) Зошити (у велику клітку і вузьку лінійку з косою разлиновкой), обкладинки на них.

3) Необхідний комплект підручників, якщо школа не забезпечує ними сама. Обкладинки.

4) Щоденник.

5) Альбом, фарби, пензлі, клей, кольоровий папір, полотно для малювання і т. Д. – все для уроку праці та малювання.

6) Ножиці із закругленими кінцями, рахункові каси і палички для уроку математики, каси букв російського алфавіту.

7) Можливо, потрібні будуть ще й папка для зошитів, підставка для підручників, стакан з захистом від проливання для малювання фарбами.

 

Не бійтеся купити для першокласника щось зайве: все стане в нагоді, в кінцевому підсумку. Вибирайте шкільне приладдя виходячи з практичних міркувань (зручність користування, надійність, ергономічність), не женучись за мультиплікаційної символікою та іншими зовнішніми ефектами. Дозвольте майбутньому першокласнику взяти участь у виборі необхідного для школи, але не потурайте йому в усьому. Інакше дитині потім складно буде зосередитися на уроках через яскравих аксесуарів.

 

Вибравши ранець до школи, не забудьте і про сумці для змінного взуття. Нехай вона має відмітний знак: нашивку або ініціали дитини, щоб він міг відрізнити і не втратити її в школі. Ще потрібно першокласнику купити до школи спортивні одяг і взуття. Майте на увазі, що для уроків фізкультури можуть знадобитися і брючний костюм з олімпійкою, і футболки з шортами. Ось бачите, скільки всього потрібно встигнути зробити до школи. Успіхів Вам і Вашій першокласнику!