Топ-5 найпопулярніших автомобілів серед викрадачів

Зараз спостерігається сплеск викрадень автомобілів Toyota

Найбільш популярні у викрадачів марки машин – це такі іномарки, як Toyota, Mazda, Lexus, Range Rover і Mercedes. Про це розповів перший заступник начальника карного розшуку Нацполіції Сергій Прудченко.

Прудченко також повідав про статистику угонів за 2018 рік, розповів про найпопулярніші способи крадіжки автомобілів і про міста, де цей вид злочинів процвітає найбільше.

Сучасні викрадачі більше не б’ють скло і не використовують відмички – вони працюють з “мізками” автомобіля. Для цього вони закуповують досить дороге обладнання для зчитування інформації з електронного ключа іномарки.

Такий “Топ-5” пов’язаний з тим, що саме під ці авто виробляють таке обладнання – й під кожну іномарку потрібна окрема апаратура.

“Ось зараз сплеск викрадень по “Тойотам”. Не тому, що вони такі популярні, просто завезли апаратуру з-за кордону саме під цю марку”, – говорить Сергій Прудченко.

Викрадачі сьогодні працюють в основному за двома схемами: перша – це “вудка” або “довга рука”. Коли водій виходить з салону, до нього на максимально близьку відстані підходить один із злочинців, який за допомогою спеціального обладнання “зчитує” інформацію з електронного ключа і передає другому викрадачеві, що знаходиться біля автомобіля.

Друга схема – це “зміна мізків”, її використовують в нічний час доби. Це ситуація, коли замінюється блок управління всією електронікою.

Серед міст, де найвищий відсоток викрадень, в лідерах Київ, Одеса, Харків, Дніпро і Львів.