Шаттл Karsan Jest Electric отримав начинку від хетча BMW i3

Шаттл Karsan Jest Electric получил начинку от хэтча BMW i3

Фірми BMW і Karsan підписали угоду про постачання німецьких батарей і електромоторів для міського електробуса. Він проводиться в Бурсі. Адресований шаттл турецькому ринку, але піде і на експорт.

Новий міський мікроавтобус Jest Electric турецької компанії Karsan пройшов би повз нашої уваги, не будь двох цікавих фактів. Він використовує електричну начинку від сіті-кара BMW i3 і має блоком тягових батарей збільшеного об’єму. Це свого роду натяк на подальше вдосконалення самого «ай-третього». Разом з демонстрацією передсерійного прототипу партнери розкрили деякі цікаві деталі.

Шаттл Karsan Jest Electric получил начинку от хэтча BMW i3

Високовольтні батареї і синхронний електродвигун (170 л. с., 250 Н•м) для Джеста виробляються на заводі BMW Дингольфинге. І те й інше є власною розробкою BMW.

Нагадаємо, хетчбек BMW i3 пережив останнє оновлення не далі як у вересні нинішнього року. При цьому автомобіль отримав батарею збільшеної ємності: на 42,2 кВт•год замість колишніх 33,2 і 22. А ось в моделі Jest використані відразу два батарейних від блоку «ай-третього». І заявлена їх місткість ще вище — BMW повідомляє про двох батареях по 44 кВт•год (всього 88). Їх вистачить на 210 км або 18 годин практичної роботи в місті.

Шаттл Karsan Jest Electric получил начинку от хэтча BMW i3

Електричний низькопідлоговий Jest налічує в довжину близько шести метрів і вміщає 26 пасажирів, що на чотири більше, ніж аналог з ДВС.

Для BMW угоду з турецькою фірмою є додатковим способом наростити випуск своїх акумуляторів, що опосередковано знижує витрати на виробництво. Крім власних машин, уточнює баварський автовиробник BMW поставляє тягові акумуляторні блоки компанії StreetScooter (поштові фургони). Аналогічні акумулятори йдуть і фірмі Torqeedo, що випускає електричний привід для катерів. Баварці також продають свої блоки сонячних і вітрових електростанцій в якості проміжного стаціонарного буфера енергії.