Компанії Volvo і Baidu будуть разом робити безпілотники

Компании Volvo и Baidu будут вместе делать беспилотники

«З Baidu ми зробимо великий крок вперед в комерціалізації наших автономних машин», — заявив шеф Volvo Хокан Самуельссон. «У співпраці з Volvo ми надамо світу найбезпечніші автопродукты на благо людства», — зазначив президент Baidu Чжан Яцинь.

До 2040 року продажу автономних машин в усьому світі, за прогнозом фірми IHS Markit, досягнутий 33 млн штук. Майже половина цього обсягу (14,5 млн) припаде на Китай, який стане найбільшим ринком безпілотників на планеті. Марка Volvo не хоче залишатися осторонь і (явно не без допомоги материнської Geely) підписала угоду з інтернет-гігантом Baidu про спільну розробку електрокарів і машин-роботів. Тепер партнери об’єднають ресурси, щоб зробити наступний крок і підготуватися до масового виробництва на території КНР.

У конгломерату Baidu є своя операційна система DuerOS з штучним інтелектом, власний аналог Apple CarPlay під назвою CarLife і платформа для безпілотників Apollo, відкрита для понад сотні великих гравців, включаючи фірми Intel, Microsoft, nVidia, Bosch, Delphi.

Шведи кажуть, що стали першим іноземним автовиробником, який почав тісно співпрацювати з Baidu в області автономного транспорту. (Зауважимо, в інших сферах у Baidu є проекти з компаніями BMW, Ford і ZF.) Ролі розподілені просто: «Наша частина — автомобіль, їх частина — програмне забезпечення», — розповів агентству Bloomberg глава Volvo Самуельссон. Результати будуть показані «після 2020 року». Очікується, що мова йде про роботакси з автопілотом четвертого рівня.