Кабріолет BMW восьмої серії потрапить до покупців навесні

Кабриолет BMW восьмой серии попадёт к покупателям весной

Якщо ви бачили купе, то фронтальна частина кабріолета вас не здивує. Все, що знадобилося дизайнерам для перетворення: акуратніше провести плечову лінію з невеликим підйомом, щоб при закритті верху він вдало вписувався в загальний вигляд.

Чотири місяці минуло з моменту презентації купе BMW восьмої серії, і ось німці розсекретили аналогічний кабріолет. Звичайно, великого сюрпризу не сталося, адже машину ми бачили на тестах майже без камуфляжу, а технічно кабріолет повторює купе. Але дещо уточнимо.

Кабриолет BMW восьмой серии попадёт к покупателям весной

М’яка дах складається за допомогою електроприводу за 15 с, стільки ж часу займає зворотна трансформація. Перетворення можливе на швидкості до 50 км/ч. За замовчуванням дах буде чорною, а за доплату — «антрацит з ефектом срібла».

На момент запуску ринкового у кабріолета будуть ті ж два варіанти, що і у купе восьмої серії: M850i xDrive (V8 4.4, 530 к. с., 750 Н•м) і 840d xDrive (рядна дизельна «шістка» 3.0, 320 л. с. і 680 Н•м). Але модель 8 Series Convertible важче. Так восьмицилиндровая версія має спорядженої масою 2090 кг (з водієм) проти 1965 у такого ж купе (різниця дорівнює 125 кг). Дизельна відкрита сестра важить 2030 кг — на ті ж 125 кг більше, ніж купе 840d xDrive.

Довжина кабріолета M850i дорівнює 4851 мм, а 840d — 4843 (обидва параметри ідентичні купе), ширина — 1902 (збігається). Висота версії M850i становить 1345 (-1 мм), а 840d — 1339 (-2 мм). Колісна база збігається (2822 мм).

Звідси і різниця в динаміці. Кабріолет M850i xDrive набирає першу сотню за 3,9 с (на 0,2 повільніше, ніж купе), а 840d xDrive — за 5,2 (на 0,3 с довше, ніж купе з тим же мотором). У всіх версій мотори поєднані з восьмиступінчастим «автоматом» Steptronic Sport і повним приводом. У всіх максималка обмежена електронікою на традиційній позначці в 250 км/ч.

Кабриолет BMW восьмой серии попадёт к покупателям весной

Салон в цілому повторює інтер’єр купе, але на другому ряду крісел у з’явилися підголовники: явний натяк, що при піднятій даху над головами сідоків тут більше простору, ніж у купе.

Цікаво також зіставити коефіцієнти опору повітрю. Можна подумати, що в купе, його більш плавною лінією даху, аеродинаміка краще. Але насправді все залежить від модифікації. Версія M850i більш обтічна як раз в кузові кабріолет (0,32 проти 0,33 у купе), а у дизельних 840d картина зворотна. У тому випадку кабріолет демонструє коефіцієнт 0,3, а купе з тим же мотором — 0,29. Обіцяно майже повна відсутність підйомної сили.

Кабриолет BMW восьмой серии попадёт к покупателям весной

Вітрозахисний екран входить в стандартне оснащення кабріолета, а опцією є підігрів зони шиї на першому ряду. Другий ряд складається, відкриваючи отвір в багажний відсік.

Підвіска кабріолета (двухричажка спереду, пятирычажка ззаду) в цілому повторює купе, але тут скориговані эластокинематика і кути установки коліс, шасі додані деталі, підвищують жорсткість всієї конструкції. Стандартом для кабріолета є адаптивна М-підвіска і рульове управління Integral Active Steering з переднім рульовим механізмом із змінним передавальним відношенням і задній керованою віссю. Задній диференціал M Sport з електронним блокуванням є стандартним на кабріолеті M850i, а на 840d — опцією. На M850i можна докупити активне придушення кренів.

Кабриолет BMW восьмой серии попадёт к покупателям весной

Обсяг багажника дорівнює 350 л, що на 70 л менше, ніж у купе восьмої серії. Стандартними є електропривод кришки і безконтактний доступ.

В «базу» кабріолета входять адаптивні світлодіодні фари і ліхтарі на діодах, а опцією є лазерно-люмінофорні фари. Цифрова панель приладів, проекційний дисплей, навігація, центральний екран на 10,25 дюйма встановлені тут за замовчуванням. Набір систем допомоги водієві теж на борту: автоматичне гальмування з детекцією пішоходів, автоматичне перемикання світла, стеження за розміткою і поперечним трафіком ззаду, асистент паркування. Але адаптивний круїз-контроль з функцією Stop&Go, система автоматичного руху в своїй смузі, Parking Assistant Plus з навколишнім і панорамним оглядом — опції. У продаж на основних ринках кабріолет надійде в березні 2019 року.