Запуск серійного електрокара Morgan EV3 скасовано

Запуск серийного электрокара Morgan EV3 отменён

Проект електрокара відштовхувався від бензинової версії трехколесника Моргана. Носова частина була помітно перекроєна, адже звідти зник агрегат V2 2.0. Зате «лобі» автомобіля з’явилася третя фара, викликає асоціації з циклопом.

Готується відсвяткувати 110-річчя британська компанія Morgan вважається досить консервативної в хорошому сенсі. Але вона готувала для покупців цілком сучасний по духу продукт: триколісний електромобіль EV3. Робота велася аж до 2015-го, коли був показаний однойменний концепт. З тих пір модель крок за кроком наближалася до серійної версії, постановку якої на потік британці кілька разів переносили. Останній названий термін — осінь нинішнього року. Але тепер газета The Telegraph повідомила: проект скасовано.

Запуск серийного электрокара Morgan EV3 отменён

Основні дані: маса менше 500 кг, електромотор потужністю 62 к. с., задній привід, прискорення з нуля до сотні менш ніж за дев’ять секунд, максимальна швидкість — 145 км/год, літієвий акумулятор на 20 кВт•год, запас ходу на зарядці — 241 км.

Підвів моргановцев інженерний партнер Frazer-Nash Research, відомий, до речі, по гібридному кебу Metrocab. Відділення Frazer-Nash Energy Systems мало постачати Моргану батареї і електромотори, а Research — допомагати в цілому з розвитком електричної установки. На жаль, неврегульовані борги Frazer-Nash не дозволили фірмі виконати свої зобов’язання. Самої Frazer-Nash Research загрожує ліквідація. Ну а Morgan повідомила дилерів про закінчення проекту EV3.

Запуск серийного электрокара Morgan EV3 отменён

Незважаючи на ретро-образ, EV3 міг похвалитися цілком сучасними технологіями: наприклад, частина зовнішніх панелей кузова була зроблена з вуглепластика. Передбачувана ціна становила 30 000 фунтів стерлінгів (точна так і не була оголошена).

Інтерес до моделі виявили більше сотні покупців, якась частина з них навіть внесла депозит за батарейний Morgan. Тепер їм буде запропоновано повний повернення грошей, або перекладений депозит буде зарахований при покупці якого-небудь іншого Моргана. При цьому моргановцы не відмовилися від самої ідеї випуску якогось електрокара. Просто тепер її втілення в життя переноситься на невизначене майбутнє. Не обов’язково наступний батарейний Morgan буде знову триколісним. У вигляді досвіду звичайний чотириколісний родстер на електротязі фірма теж колись будувала.