Водневий пікап Toyota Tundra Pie Pro приготував піцу

Водородный пикап Toyota Tundra Pie Pro приготовил пиццу

Звичайна Tundra була розібрана практично до голого шасі і зібрана заново. Проект був виконаний американським автоспортивним технічним центром Тойоти MTCI у співпраці з компанією Nachi Robotic Systems і рестораном Pizza Hut в Плано (Техас).

Число машин з моторами V8 на шоу тюнінгу SEMA-2018 порівнянно з кількістю бджіл у вулику. Тим цікавіше виключення, такі як мобільний автоматична піцерія Toyota Tundra Pie Pro. Творці цього пікапа замість «вісімки» або хоча б мотора V6 імплантували йому електропривод. Причому харчування автомобіль отримує від водневих паливних елементів, запозичених у седана Toyota Mirai.

Водородный пикап Toyota Tundra Pie Pro приготовил пиццу

Автономна кухня на борту пікапа отримала назву The Kitchen. Тут є холодильник, пара роботів-маніпуляторів і конвеєрна піч. Все господарство живиться від водневої силової установки пікапа.

«Вплив на природу мінімально. Єдиний побічний продукт цього пікапа — водяний пар і смачна піца Pizza Hut», — жартує компанія. Піца, втім, може вважатися не побічним, а цілком основним продуктом діяльності даного шоу-кара. Здається, підкорювати на ньому бездоріжжя ніхто не збирається, адже Toyota навіть технічні характеристики водневого автомобіля не привела.

Водородный пикап Toyota Tundra Pie Pro приготовил пиццу

Один робот виймає піцу з холодильника і поміщає в грубку. Другий дістає готовий продукт, кладе його на обробну дошку, розрізає на шість шматків, кладе в коробку і передає замовнику, що чекає на нього біля машини. Цикл займає шість-сім хвилин.

Зате компанія похвалилася, що у вересні сумарні продажі моделі Mirai перевищили чотири тисячі штук. Це трохи на тлі, наприклад, гібридів або електрокарів. Але в Тойоті вважають, що паливні елементи поступово поширяться на широкий спектр автомобільної техніки. Чому б і не на пікапи? І не тільки автомобільної: подібні системи отримають поїзда, будинки, суду, літаки, склади… За задумом Тойоти, у всіх цих випадках блоки паливних елементів можуть грати роль як основного джерела живлення, так і допоміжного (аварійного). Їх можна буде випускати все великим тиражем — а значить, дешевше. Паралельно повинні розширюватися заправна інфраструктура і рости вироблення водню.