Робомобиль Renault EZ-Ultimo вкотився в преміум-сегмент

Робомобиль Renault EZ-Ultimo вкатился в премиум-сегмент

Довжина — 5700 мм, ширина — 2200, висота — 1350, колісна база — 3880 мм Споряджена маса складає 1800 кг. шасі 4Control повертаються всі чотири колеса. Активна підвіска підводить кузов на кілька сантиметрів для подолання «лежачих поліцейських».

Здавалося б, де Renault зі своїм Дастером і де клас люкс з Bentley, Роллс-Ройсом і Майбахом, але мобільність майбутнього стирає старі кордони. Опис концепту Renault EZ-Ultimo рясніє словом «преміум». Майже шестиметрова «баржа» обладнана одним електромотором неназваною потужності, який розкручує передні колеса. Автопілот четвертого рівня дозволяє обійтися без керма і педалей, стало бути, ми знову маємо справу з вітальні на колесах. Про рівень розкоші говорить, наприклад, мармур, який застосований в оздобленні поряд з натуральним деревом і шкірою.

Робомобиль Renault EZ-Ultimo вкатился в премиум-сегмент

Шеф-дизайнер Лоренс ван ден Акер каже, що на зовнішність машини вплинули сучасна архітектура і французький стиль життя. Всередині EZ-Ultimo міг би виглядати як продовження люксових апартаментів в консервативному готелі, якби не решітки на вікнах. Приватність вимагає жертв.

Прототип здається сирим, адже при таких габаритах у ньому замало корисного простору. Наявне організовано дивно (диван та крісло з столиком) і врозріз із зовнішністю машини оформлено в стилі ретро. Поспати, як у Volvo 360c, не вийде.

Мобільна вітальня EZ-Ultimo приєдналася до роботакси EZ-GO і вантажоперевізнику EZ-PRO, так що тріо EZ-концептів на загальній модульної платформі сформовано, як заповідав прототип Renault Symbioz. Цікаво, що реношники турбувалися «преміум-контентом», який займе час пасажирів у дорозі. Спільно з бізнес-журналом Challenges підготовлена концепція AEX (Augmented Editorial Experience), що перетворює поїздку в освітній процес. Новини та статті показуються на різних екранах і стеклах. Випробувати AEX на собі відвідувачі Паризького автошоу можуть усередині повнорозмірною капсули, програвача чотири сценарію у вигляді проекції на 222 градуси.