Перший завод Фольксвагена під платформу MEB відкриється в Шанхаї

Первый завод Фольксвагена под платформу MEB откроется в Шанхае

Контури майбутнього заводу площею 610 000 м2 видно на екрані позаду голови правління концерну Volkswagen Герберта Дисса, що виступає на церемонії закладки першого каменя.

Платформа MEB для електрокарів стане основою безлічі моделей всього концерну Volkswagen (не тільки цієї марки). Не дивно, що випуск легковиків на її основі буде налагоджений на безлічі вже існуючих підприємств концерну, починаючи з Цвіккау в 2019-м. Але перший новий завод з нуля, зведений спеціально під «візок» MEB і тільки для неї, з’явиться в Китаї, в шанхайському районі Аньтин. І це буде підприємство в рамках СП SAIC Volkswagen.

Первый завод Фольксвагена под платформу MEB откроется в Шанхае

Група Volkswagen має намір до 2025 року пропонувати на ринку 80 електрофіцированних моделей, з них 50 — повністю електричних, як I. D. Vizzion (до того моменту шоу-кар обернеться вже серійної версії).

Виробництво електромобілів концерну VW до 2025-го має досягти трьох мільйонів штук в рік (порівняйте це із загальним річним обсягом групи VW: 10,7 млн 2017-го). Важлива роль відведена китайському ринку. Нове підприємство стане тридцять третім заводом Фольксвагена в Китаї (тут сума складальних виробництв і заводів компонентів, від усіх СП, тобто спільні з компаніями SAIC, FAW JAC і). Однак саме молоде підприємство буде і самим передовим. Воно буде використовувати технології Industry 4.0, що означає високу автоматизацію і «цифровізацію» (тут встановлять 1400 роботів), застосування доповненої віртуальної реальності, систем штучного інтелекту, економію води та електроенергії.

Первый завод Фольксвагена под платформу MEB откроется в Шанхае

Показаний тут «демонстратор технологій освітлення», є переиначенным I. D. Crozz з зміненими бамперами і нормальними дзеркалами. Німці не говорять, але це явно натяк на майбутню серійну інтерпретацію концепту.

Потужність підприємства складе 300 000 автомобілів в рік. А ще воно буде випускати тягові батареї. Відкриття заводу заплановано на 2020 рік. Його первістком стане MEB-кросовер марки Volkswagen. Прямо не сказано, але, мабуть, мається на увазі серійна реінкарнація шоу-кара I. D. Crozz. Німці ж нагадали: у червні цього року відбулося відкриття другого заводу FAW-Volkswagen у Фошане, що випускає автомобілі на платформі MQB. У 2020-му на ньому також буде налагоджено виробництво моделей на «візку» MEB і батарейних систем MEB.