Паркетник Dacia Duster обзавівся новим бензиновим двигуном

Паркетник Dacia Duster обзавёлся новым бензиновым двигателем

З другою версією агрегату 1.3 Duster став найпотужнішою моделлю лінійки Dacia. У Росії поки продається Renault Duster минулого покоління, і непогано: 27 863 штуки за вісім місяців. Новий Duster отримав в Європі 62 900 власників за перше півріччя. Сподіваємося на зміну генерації у нас в 2019-м.

Компанія Dacia продовжила оновлення лінійки двигунів на своїх моделях. У червні кросовер Duster першим у групі Renault отримав новітній дизель 1.5 Blue dCi, а тепер Дастер відрядили бензиновий турбомотор 1.3, розроблений спільно з Даймлером і розрахований не тільки на поточні норми викидів, але і перспективні.

Паркетник Dacia Duster обзавёлся новым бензиновым двигателем

На Дачії «спільний» мотор отримав позначення 1.3 TCe 130 GPF і 1.3 TCe 150 GPF для двох версій на 130 і 150 л. с. Максимальний крутний момент дорівнює 240 і 250 Н•м відповідно. Букви GPF вказують на наявність фільтра твердих частинок у вихлопі.

Паркетник Dacia Duster обзавёлся новым бензиновым двигателем

Заодно компанія оголосила про оновлення мультимедійної системи Дастера. Комплекс Media Nav Evolution з інтерфейсами Apple CarPlay і Android Auto отримав додатки Waze (відображення трафіку в реальному часі, аварій на маршруті), Spotify (інтернет-радіо, плей-листи) і WhatsApp messenger.

На цей раз першості у групі не сталося, адже цей агрегат вже встановлюється на ряд моделей Renault, Ніссана і Мерседеса, тільки з деякими коригуваннями в налаштуваннях. Нагадаємо, мотор має регулюванням фаз на впуску і випуску, безпосереднім уприскуванням під тиском 250 бар, покриттям циліндрів Bore Spray Coating та іншими особливостями, спрямованими на підвищення ефективності. У найближчі тижні європейські дилери почнуть приймати замовлення на Дастери з мотором 1.3 TCe і переднім приводом, а в середині 2019-го з’являться повнопривідні модифікації з тим же самим двигуном. (До речі, АвтоВАЗ має намір локалізувати цей двигун, щоб ставити на кросовер Renault Arkana, а може бути, і на Лади.)

Паркетник Dacia Duster обзавёлся новым бензиновым двигателем

Трійця Blue Night, Evolution та Escape — ще не серійні машини, а втілені в металі ескізи фіналістів конкурсу дизайну під назвою Very Limited Edition.

Анонс запуску нового агрегату відбувся на автосалоні в Парижі. І там же компанія показала трійку незвичайних хетчбеків Sandero Stepway. Самі фанати марки придумали безліч варіантів ексклюзивної забарвлення пятидверки. Влітку в Мережі з представлених на конкурс малюнків були обрані три кращих: роботи Флори Джамес, Аурелії Абрич і П’єра Лансьена. На стенді Дачії в Парижі, а також в інтернеті з цих трьох забарвлень глядачі виберуть переможця. І його проект Dacia пообіцяла випустити обмеженим тиражем.