Оновлений кросовер Mazda CX-5 отримав турбомотор

Обновлённый кроссовер Mazda CX-5 получил турбомотор

Крім іншого, компанія додала в гаму комплектацій видання Exclusive Mode (на знімках в цій новині), відрізняється багатим оснащенням і дорогими матеріалами (від наппы до натурального дерева).

Модель Mazda CX-5 оновилась на японському ринку. Зовнішніх змін фактично немає (не рахуючи зміни забарвлення 17-дюймових дисків з відтінку Dark Silver на Gray Metallic). Зате приготовлено чимало обновок в інтер’єрі і технічній начинці. Головне: кросовер обзавівся наддувним бензиновим двигуном Skyactiv-G 2.5 T (230 л. с., 420 Н•м). Цей двигун дебютував на Мазді СГ-9 у 2015-му, а згодом був поширений на сімейство Mazda 6. І ось ще один, передвіщений, крок. Причому вперше цей новий двигун 2.5 T з’явився на Маздах для домашнього ринку.

Обновлённый кроссовер Mazda CX-5 получил турбомотор

Агрегат Skyactiv-G 2.5 T цікавий системою Dynamic Pressure Turbo, імітує турбіну із змінною геометрією. Тут два тракту на вході в турбокомпресор, один з рухомою заслінкою. Праворуч вгорі: при низьких обертах двигуна вузький канал розганяє вихлопні гази, збільшуючи темп обертання крильчатки і тиск наддуву. Внизу — при середніх і високих відкриті обидва каналу.

Цікаво, що жоден з колишніх моторів з додаванням новачка 2.5 T з гами версій CX-5 не пропав. Так що в Японії як і раніше можна буде замовляти паркетник з «атмосферником» Skyactiv-G 2.0 (156 к. с., 199 Н•м) та 2.5 (188 к. с., 250 Н•м), а також з дизелем Skyactiv-D 2.2 (190 л. с., 450 Н•м). Всі бензинові агрегати на CX-5 для Японії поєднуються тільки з шестиступінчастим «автоматом», а з дизелем відтепер моделі доступні і «автомат», і шестиступінчаста «механіка» на вибір.

Обновлённый кроссовер Mazda CX-5 получил турбомотор

З наддувним мотором 2.5 кросовер споживає в комбінованому циклі WLTP 7,93 л/100 км в передньопривідною версії і 8,2 л/100 км в повнопривідної.

Одночасно компанія Mazda модернізувала свою систему поліпшення керованості G-Vectoring Control, яка отримала приставку Plus в назві. Якщо раніше більш точна реакція машини на поворот керма забезпечувалася короткочасним зниженням крутного моменту, яке впливало на сили в плямі контакту, то до цієї функції GVC додалася генерація стабілізуючого моменту на виході з повороту, коли водій повертає кермо до нульової позначки.

Обновлённый кроссовер Mazda CX-5 получил турбомотор

Компанія Mazda повідомляє, що дебют системи G-Vectoring Control Plus відбувся якраз на оновленому паркетник CX-5 (у Японії його вже можна замовляти), а далі комплекс буде поширений по модельному ряду. Помаранчева стрілка — гальмівне зусилля, червона — стабілізуючий момент.

В цей час електроніка злегка пригальмовує зовнішні колеса автомобіля, допомагаючи відновити рух по прямій. Ця ж функція знижує клювки і крени при різкому маневруванні, наприклад, при швидкій зміні смуги руху або об’їзді раптової перешкоди. Японці повідомляють, що особливо помітним вплив нової функції буде на слизькому покритті. Фактично мова йде про схрещуванні звичайної системи стабілізації з GVC.

Обновлённый кроссовер Mazda CX-5 получил турбомотор

При побіжному погляді салон здається колишнім, а якщо придивитися: тут нові блок управління «кліматом» і графіка в приборку. Ще на ряді версій оздоблення передніх стійок замінена з резиноподібного покриття на тканину.

З інших змін: комплекс автоматичного гальмування Advanced Smart City Braking Support тепер вміє виявляти пішоходів вночі, на всіх версіях доступний у вигляді опції круговий огляд (Exclusive Mode він входить «базу»), вперше на Маздах для японського ринку комплекс Mazda Connect став підтримувати Apple CarPlay і Android Auto.

Обновлённый кроссовер Mazda CX-5 получил турбомотор

Нова комплектація Exclusive Mode отримала оббивку зі шкіри наппа і декоративні вставки з натурального дерева, чорні стійки та стелю і темно-червоне забарвлення нижньої частини салону.

В оснащення топ-версії Exclusive Mode включені діодного навколишнє освітлення і підсвічування зони ніг на обох рядах, семидюймовий реконфигурируемый TFT-дисплей в центрі прибирання, безкаркасне салонне дзеркало з великим полем огляду, вентиляція передніх сидінь і 19-дюймові алюмінієві диски з темною глянцевою забарвленням. Такий кросовер японці можуть придбати як з дизелем 2.2 (від 3 655 800 ієн), так і з новим мотором 2.5 T (від 3 650 400). Взагалі, турбомотор на CX-5 «починається» з 3 326 400 ієн (комплектація L Package з переднім приводом і «автоматом»), що за поточним курсом відповідає 1,97 млн рублів. Оскільки в Росії ми чекаємо турбомотор 2.5 T на Мазді 6, то і на CX-5 його поява ймовірно. Але представництво компанії поки не коментує ні саму цю можливість, ні терміни.

Було — стало

Обновлённый кроссовер Mazda CX-5 получил турбомотор