Оформилася ідея перетворити Jaguar електромобільна бренд

Оформилась идея превратить Jaguar в электромобильный бренд

Електричний I-Pace за перші вісім місяців 2018-го знайшов по всьому світу 588 господарів. Всього за той же час Jaguar продав 116 849 машин. До кінця року загальний обсяг досягне 175 200 штук. Для порівняння: Land Rover продасть більше 300 000 автомобілів.

Модельна лінійка марки Jaguar протягом наступного десятиліття може радикально трансформуватись — в ній залишаться тільки електрокари, і майже всі вони будуть кросоверами. Такий план, за інформацією видання Autocar, розглядають топ-менеджери концерну JLR на тлі посередніх продажів. Ніби материнська компанія Tata Motors вкрай незадоволена показниками бренду. Завод Castle Bromwich в Бірмінгемі скоротив виробництво і до кінця 2018-го перейшов на триденний робочий тиждень… Це підприємство, мабуть, і стане спеціалізованої EV-фабрикою Ягуара.

Оформилась идея превратить Jaguar в электромобильный бренд

Через рік-два флагман Jaguar XJ (або його наступник) стане чисто електричним і, бути може, кине виклик моделі Porsche Taycan. Таким XJ EV уявив сторонній ілюстратор.

Журнал Autocar підкреслює, що все викладене — не ухвалений план, а інформація від анонімних джерел. Пам’ятати про це необхідно, оскільки прогнози трохи лякають. Так, седани XE і XF закінчать свою кар’єру в 2023 році. Їх замінить електричний кросовер розміром трохи більше, ніж Audi e-tron. Заступником «еф-тайпа» виступить умовний J-type. Паркетники E-Pace і F-Pace поступово зійдуть нанівець» до 2025-го. Тоді ж електрокар I-Pace змінить покоління.

У 2026-му бренд Jaguar буде вважатися электромобильным, хоча повнорозмірний J-Pace залишиться з ДВЗ ще на деякий час. В EV-лінійці Ягуара виявиться не більше п’яти моделей, але їх вистачить, щоб за великі гроші продавати до 300 000 машин в рік.

Оформилась идея превратить Jaguar в электромобильный бренд

Завод Castle Bromwich зіткнувся з тим, що продажі седанів XE і XF, які він випускає, за рік знизилися на 25% і 17% відповідно. До речі, попит на F-Pace (він збирається в іншому місці) з січня по серпень впав на 23%. Добре виглядає E-Pace, тільки на ньому багато не заробиш.

Від «електричного» Ягуара, на перший погляд, одні плюси. Серед іншого він зможе сильно знизити «середню температуру по лікарні» у частині витрат палива, і тоді Land Rover не буде змушений надмірно «душити» Defender чи дозволить собі який-небудь «не дуже гібридний Range Rover. Само собою, тотальна електрифікація зажадає прірву ресурсів і поставить непрості завдання перед дизайнерами (одне відсутність у електрокарів радіаторних грат чого коштує). Також не можна кидати Jaguar, скажімо, з трьома кросоверами, прибравши седани і спорткари, — клієнти не зрозуміють, дилери не продадуть… Керівництво зайняте уважним вивченням. «Багато в JLR вважають цей радикальний план безпрограшним», — стверджує Autocar.