Наступний Jaguar F-type отримає «вісімку» 4.4 від BMW

Следующий Jaguar F-type получит «восьмёрку» 4.4 от BMW

Під час світового турне нового (на той момент) «еф-тайпа» на його рідному домі, заводі в Касл Бромвічі, було написано «Вирватися з Британії». У світлі інформації про перехід на баварський мотор гасло знаходить новий сенс.

Майбутній спорткар Jaguar F-type, який повинен вийти в 2020-му, перейде від двомісним схеми салону до 2+2, ставши тим самим ближче до Porsche 911. Але при цьому F-type збереже двигун спереду. Що маячила раніше інформація про перехід на середньомоторну схему виявилася неточною: среднемоторной буде абсолютно самостійна модель Ягуара, уточнює журнал Car. Можливе її назву J-type.

Следующий Jaguar F-type получит «восьмёрку» 4.4 от BMW

Алюмінієва архітектура нинішньої моделі сходить до сімейства XK, хоча та давня платформа була помітно перекроєна.

Наступний F-type використовує нову алюмінієву архітектуру PLA-D7b, тобто якусь подальшу еволюцію основи Велара, Рейнджу Sport, XF і «еф-патли». Цю ж архітектуру часто іменують IQ [AI]. До речі, в підвісках перерахованих побратимів при загальній схожості схем є і конструктивні відмінності. Не дивно: у компанії JLR воліють називати IQ [AI] не платформою, а філософією.

Следующий Jaguar F-type получит «восьмёрку» 4.4 от BMW

У нового «еф-тайпа», як і у нинішнього, буде два типи кузова: умовно іменується купе (хоча за схемою це хетч-трьохдверка) і відкрита версія з м’яким верхом.

П’ятилітрова «вісімка» з безпосереднім уприскуванням і приводним нагнітачем піде в минуле. За інсайдерськими даними, топовим агрегатом на «еф-тайпе» стане двигун BMW V8 4.4. Зауважимо, на останній «ем-п’ятою» і на M850i агрегат 4.4 був істотно перекроєний (причому там стоять різні версії двигуна). А вже до 2020-го напевно вийде чергова ітерація. Віддача цього мотора на «еф-тайпе» складе близько 600 сил.

Следующий Jaguar F-type получит «восьмёрку» 4.4 от BMW

На BMW M5 Competition агрегат 4.4 видає 625 сил і 750 Н•м.

Базова «турбочетвірка» 2.0 Ingenium у «еф-тайпа» збережеться. Непроясненій залишається доля мотора V6. Натомість британські журналісти дізналися: в компанії обговорюють суто електричну модифікацію «еф-тайпа», побудовану з урахуванням досвіду роботи над Ягуаром I-Pace. Тут очікується пара електродвигунів із сумарною віддачею понад 400 сил і батарея на 100 кВт•год або більше.