На компакті Mercedes-Benz B-класу дебютував новий дизель

На компакте Mercedes-Benz B-класса дебютировал новый дизель

Якщо новий А-клас, з його різкими підштамповками на бортах і вузькими фарами, натякає на спортивний характер, то споріднений B-клас своїми заокругленими лініями немов запрошує до знайомства іншу аудиторію: людей більш спокійних і, швидше за все, сімейних.

У Парижі відсвяткував прем’єру компактвен Mercedes-Benz B-класу, який по начинці цілком очікувано пішов по стопах «ашки». Але не в усьому. Побратиму знайшлося, чим здивувати публіку: на ньому відбувся дебют дизеля OM 654q, «поперечної» версії модульної дволітрової «четвірки» OM 654. Агрегат економічніше, чистіше, компактніше і легше попередника і буде випускатися в двох рівнях форсировки: на версії B 200 d це 150 л. с. і 320 Н•м, а на B 220 d — 190 к. с., 400 Н•м. Обом покладений в комплект восьмиступінчастий «робот» 8G-DCT. І це також дебют.

Колісна база при зміні покоління виросла з 2699 мм до 2729. Німці не призводять повних даних, але підкреслюють, що в порівнянні з попередником особливо помітна надбавка у внутрішньому просторі, причому йдеться як про довжині і ширині салону.

Вперше компактна модель Мерседеса була сертифікована за стандартом Euro 6d, причому OM 654q готовий до перевірки на дорозі з найбільш складною методикою RDE Stage 2, яка вступить в силу в 2020 році. Дякувати за це потрібно нову систему очищення вихлопу, в якій є не тільки звичний для дизелів селективний нейтралізатор оксидів азоту SCR, але і додатковий SCR з принципом ASC (ammonia slip catalyst, «каталізатор ковзання аміаку»). Тандем дозволяє збільшити дозування рідини AdBlue, яка в потоці гарячих газів дає аміак, розкладає NOx. Будь-які надлишки аміаку в першому конвертері не втрачаються, а «стрибок» у другій нейтралізатор, який знижує рівень оксидів азоту ще більше.

На компакте Mercedes-Benz B-класса дебютировал новый дизель

Архітектура передньої панелі така ж, як на А-класі. Та ж новітня медіасистеми MBUX (два екрани по сім, або сім і 10,25 дюйма, або два по 10,25 дюйма). Але відчуття повинні бути трохи інші: водій посаджений на 90 мм вище, ніж у «ашке».

У стані дизелів є також вже відомий півторалітровий двигун OM 608 (B 180 d, 116 к. с., 260 Н•м). Бензинових варіантів на момент виходу на ринок всього два. Це «турбочетвірка» 1.33 M 282 в двох варіантах форсировки: B 180 (136 л. с., 200 Н•м) і B 200 (163 к. с., 250 Н•м). Трьом останнім моторів покладений в пару семиступінчастий «робот» 7G-DCT. Модифікація B 180 d є самої ощадливої з п’яти варіантів. Вона витрачає 4,1–4,4 л/100 км. Пізніше в асортименті з’являться інші двигуни і повнопривідні варіанти.

На компакте Mercedes-Benz B-класса дебютировал новый дизель

Обсяг багажника в п розкладці дорівнює всього 455 л (було 488). Однак у середині 2019-го з’явиться опція зсувного другого ряду (діапазон 14 см), з них обсяг може зрости до 705 л. Складений другий ряд дає 1540 л. А ще в наступному році з’явиться опція складання спинки переднього пасажирського крісла.

Спереду у новій «бэшке» застосовані стійки McPherson з кованими алюмінієвими нижніми важелями і поворотними кулаками, відлитими з алюмінієвого сплаву. Ззаду в залежності від комплектації і мотора може бути як скручуюся балка, так і чотириважільна. Можна буде замовити підвіску з адаптивними амортизаторами. Слідуючи за А-класом, автомобіль розширив список систем активної безпеки і допомоги водієві, перелік опцій (наприклад, з’явилися інтелектуальні діодні фари Multibeam, масаж в передніх кріслах, сидіння Energizing з автоматичним коректуванням положення спини). Ще B-клас поліпшив коефіцієнт опору повітрю (0,24 замість колишніх 0,25). У продаж на основних ринках автомобіль надійде в грудні. У Росії до кінця року будуть оголошені ціни, а сам компакт до нас з’явиться навесні.

Історія Роберт Есенов, Сергій Удачин, Леонід Попов

Перше покоління компактвена Mercedes-Benz B-класу (W245) дебютувало в березні 2005 року в Женеві, через рік після передував йому концепту Vision B. Серійна передньопривідна машина була, по суті справи, збільшеним у розмірах варіантом хетчбека A-класу. B-клас, який випускався тільки з п’ятидверним кузовом, мав такий же сендвіч-пол, двигуни і задню залежну підвіску з механізмом Уатта (спереду стійки McPherson).

На компакте Mercedes-Benz B-класса дебютировал новый дизель

Моторів було п’ять. Серед них бензинові атмосферні 1.5 (95 к. с., 140 Н•м), 1.7 (116 к. с., 155 Н•м), 2.0 (136 л. с., 185 Н•м) і турбомотор 2.0 (193 к. с., 280 Н•м). Ще пропонувався дволітровий турбодизель в двох версіях форсировки (109 л. с. і 250 Н•м, а також 140 л. с. і 300 Н•м). Бензинові атмосферні мотори комплектувалися за замовчуванням п’ятиступінчастою «механікою», а наддувний і дизелі — шестиступінчастою. За доплату ставилося безступінчатий варіатор.

На компакте Mercedes-Benz B-класса дебютировал новый дизель

У 2008 році модель злегка відновили. Компактвен трохи змінили форму капота і переднього бампера, також підкоригували задні ліхтарі і бічні дзеркала. Всередині змінилися матеріали обробки. Після рестайлінгу Mercedes B-класу отримав новий варіант двигуна — дволітровий, що працює як на бензині, так і на метані. Крім того, деякі модифікації моторів оснастили бережливої функцією start/stop.

На компакте Mercedes-Benz B-класса дебютировал новый дизель

З 2009 року Daimler AG почав випускати на основі B-класу машини, що працюють на водні. Їх оснащують електродвигуном потужністю 136 сил (290 Н•м) і літій-іонною батареєю. Останню заряджають силова установка, що працює на паливних елементах, а також система рекуперації енергії гальмування. На таких моделях з запасом ходу 385 км компанія в цьому році зробила, в тому числі за участю нашого видання, кругосвітню подорож, приурочене до 125-річчя реєстрації патенту Карла Бенца на його перший автомобіль. До цікавих розробок на базі B-класу відноситься і унікальний автомобіль — Mercedes B 55. Плід роботи 12 інженерів заводу в Раштатте оснащений атмосферним «вісімкою» 5.5 із 388 силами і 530 Н•м, агрегатованою з семиступінчастим «автоматом». Задньопривідний компактвен, який отримав задню підвіску від універсала Mercedes E 430 (серія W210), сягає сотні за 5,2 с.

На компакте Mercedes-Benz B-класса дебютировал новый дизель

Друге покоління було представлено в 2011 році. Автомобіль, який перебрався на нову модульну платформу MFA, позбувся свого «фірмового» сендвіч-полу, зате додав в розмірах. База, щоправда, трохи скоротилася. З’явилися нові підвіски (спереду зі стійками McPherson, ззаду — багаторичажка). Модель використовувала бензинові мотори 1.6 і 2.0 з потужностями 122-211 л. с. і дизелі 1.5, 1.8 та 2.1 (від 90 до 170). Була випущена метанова варіація. Важливою новацією стала поява серійної чисто електричної версії — B-Class Electric Drive з запасом ходу в 200 км (за європейським циклом). У 2014-му B-клас пережив рестайлінг, торкнулася вигляд, оснащення (наприклад, з’явилися світлодіодні фари) і список версій (розширилося число повнопривідних варіантів).