Моделям Datsun on-DO і mi-DO доведеться поміняти кермо

Моделям Datsun on-DO и mi-DO придётся поменять руль

Це другий відгук за всю історію Датсунов в Росії. Перший пройшов влітку 2017 року, охопив 17 778 машин і був пов’язаний з дефектною паливної трубкою.

Модуль водійської подушки безпеки всередині керма може бути ненадійно закріплений, оскільки це не той модуль, який там має бути. Переплутали. Очевидно, є ризик, що в разі аварії эйрбэг не спрацює належним чином, тому оголошено відгук 221 Датсуна. Мова про моделях on-DO і mi-DO, вироблених c третього по 20 квітня нинішнього року. Якщо перевірка підтвердить дефект, кермо буде замінений безкоштовно. Список VIN-номерів знаходиться у Росстандарту.

Моделям Datsun on-DO и mi-DO придётся поменять руль

На початку жовтня марка відсвяткувала продаж 100-тисячного автомобіля. Зазвичай ми не звертаємо уваги на подібні «віхи», але тут випадок показовий: Datsun мав намір випускати і продавати 100 000 машин за один рік, а минуло чотири.

За дев’ять місяців цього року бренд Datsun реалізував у нас 13 702 автомобіля і пішов в мінус на 22% порівняно з 2017-м. (Одна лише Lada Granta, на чиєму основі побудований on-DO, за той же період розійшлася тиражем 70 186 штук.) Як повідомляє сама компанія, 80% попиту припадає на седан, стало бути, хетчбек вибрали менше трьох тисяч покупців.
Четырехдверка вийшла на ринок в 2014-му, mi-DO — 2015-м. За весь цей час не було жодного рестайлінгу, змінювалася лише технічна начинка, хоча АвтоВАЗ оновив дизайн майже всієї своєї лінійки.

Про «таємниці третьої моделі», тобто кросовері Дастуна, ніхто не згадує. Збирається бренд розвиватися, незрозуміло. Від участі в Московському автосалоні Datsun відмовився. З останніх активностей згадується всешляховик mi-DO, але він виявився по суті приватної «ініціативою знизу» і не має серійного майбутнього. Про те, що російський офіс Датсуна очолює Андрій Чирков, офіційно не повідомлялося. Ми думали, як і раніше, керує Дмитро Бусуркин… загалом, Datsun перестав подавати ознаки життя, якщо не вважати такими відкликання дефектної продукції.