Мобільність майбутнього зв’язала корпорації Toyota і SoftBank

Мобильность будущего связала корпорации Toyota и SoftBank

Концепт Toyota e-Palette продемонстрував ідею для нової мережі мобільності, і проект MONET реалізує її на практиці. У двох словах, мова йде про універсальні безпілотниках «за викликом».

Зусилля об’єднали титани японської промисловості — найбільший автовиробник і наймогутніша технологічна компанія країни. Вони вирішили поділити на двох витрати і ризики, щоб прискорити розвиток автономних машин і пов’язаних з ними сервісів. Стратегічне партнерство, про яке домовилися Toyota і японський конгломерат SoftBank, передбачає створення спільного підприємства MONET Technologies Corporation. Його назва утворена від словосполучення Mobility Network і обіцяє безпечну і зручну мобільність для всіх.

Мобильность будущего связала корпорации Toyota и SoftBank

«Автопром зіткнувся із змінами, які відбуваються раз у століття. Моя мета — перетворити Тойоту з автомобільної компанії в мобільну, — заявив президент Акіо Тойода (на фото праворуч). — Майбутнє неможливо побудувати в поодинці. Його потрібно будувати з друзями і союзниками».

Мережа MONET тримається на двох «китах» — тойотівської платформі MSPF (Mobility Services Platform) і «Інтернеті речей» (IoT) від Софтбанка. Спрощено кажучи, Toyota у цьому альянсі — це інфраструктура і безпілотники, а SoftBank — збір і аналіз даних зі смартфонів і інших пристроїв. Дані, на думку партнерів, «створюють нову цінність». Мабуть, тому MONET на 50,25% належить Софтбанку, а Toyota задовольняється меншою часткою. Підприємство володіє невеликим статутним капіталом в два мільярди ієн ($17,5 млн) і запрацює до березня-квітня 2019-го. На першому етапі буде «транспортування на вимогу» MaaS (Mobility-as-a-Service), на другому, в середині 2020-х років, — Autono-MaaS, з участю безпілотників e-Palette (на картинці під заголовком).