Купе Chevrolet eCOPO Camaro натякнуло на майбутнє легенди

Купе Chevrolet eCOPO Camaro намекнуло на будущее легенды

Екзотичний батарейний COPO в кольорі Electric Blue є результатом спільної роботи General Motors і команди Hancock and Lane Racing, одним з піонерів в електричному дрег-рейсингу.

Електромобілі в дрег-рейсингу давно виступають і навіть показують вражаючі результати, порівнянні з досягненнями побратимів з ДВС. Може бути, тому в компанії Chevrolet задумалися про електричному майбутньому своєї знаменитої моделі COPO Camaro. Так на світ з’явився концепт eCOPO Camaro, показаний сьогодні на виставці тюнінга SEMA в Лас-Вегасі.

Купе Chevrolet eCOPO Camaro намекнуло на будущее легенды

Концепт заснований на рестайлінговому Camaro, а якщо більш точно, то на купе COPO Camaro 2019 модельного року (про нього розповімо нижче).

Замість традиційного агрегату V8 творці eCOPO використовували електромотор з віддачею понад 710 л. с. і 813 Н•м. Цього достатньо, щоб проходити чверть милі з місця десь в районі дев’яти секунд (точний параметр ще не вказаний), тобто на рівні кращих показників бензинових машин в класі NHRA Stock Eliminator. Якщо точніше, електромотор складено з двох двигунів BorgWarner HVH 250-150, які займають місце ДВС. Момент на жорсткий задній міст передається через гоночний «автомат» Turbo 400.

Купе Chevrolet eCOPO Camaro намекнуло на будущее легенды

В проекті взяла участь дюжина студентів Старшої школи Ботелла (штат Вашингтон), в якій діє автомобільна технологічна програма і з якої вийшов один з найбільш швидких електричних дрэгстеров останніх років Shock and Awe.

Сумісність із звичайною трансмісією не випадкова. Вийшов подвійний двигун має «дзвоном», ідентичним такої ж деталі у «вісімок» серії LS. Директор програм високопродуктивних версій GM Расс О Бленес заявив: «Можливості інтригують і відкривають для гонщиків абсолютно новий світ. Компанія Chevrolet розробила концепцію продуктивних «моторів з коробки» у часи, коли були створені оригінальні моделі COPO Camaro, а проект eCOPO вказує на майбутнє, яке може включати в себе електричні «crate motors» для гонок або навіть для дорожніх машин».

Купе Chevrolet eCOPO Camaro намекнуло на будущее легенды

Забарвлення моделі 2019 COPO Camaro 50th Anniversary Special Edition схожа на відтінок у електричного COPO, але в даному випадку це колер з назвою Anniversary Blue Metallic, подражающий кольором першого в історії COPO (Laguna Blue).

Ще одна технічна деталь: на eCOPO Camaro з’явилася перша в GM 800-вольтова тягова батарея (вихідна напруга більш ніж удвічі перевершує вольтаж системи в хетч Bolt EV). Вона складається з чотирьох 200-вольтів блоків. Заради оптимальної развесовки (понад 56% ваги в статиці припадає на задню вісь, що добре для розгону) пара модулів розташована на місці заднього сидіння, один — на місці запаски і один — над задньою віссю. Батареї захищені від ударів розширеним каркасом безпеки. А за їх станом, у тому числі температурою, стежить окремий блок управління. Ці ж акумулятори підтримують швидкісну зарядку, що корисно для скорочення часу між заїздами.

Купе Chevrolet eCOPO Camaro намекнуло на будущее легенды

Зовні COPO видання 50th Anniversary відрізняється від звичайних кольором кузова і графікою.

Разом з eCOPO Camaro на шоу SEMA прибув «боєць» COPO Camaro 2019 модельного року, причому доступний новим пакетом 50th Anniversary Special Edition, придуманим на честь 50-річчя першого COPO Camaro. Купе COPO Camaro 50th Anniversary саме по собі пофарбовано особливим чином, а до того ж отримало пакет 50th Anniversary Engine Appearance — це забарвлення мотора, наслідує старим високопродуктивним двигунів марки (помаранчевий блок циліндрів, хромовані головки блоку і чорні впускні патрубки). Таке оформлення доступно для семилитрового мотора.

Купе Chevrolet eCOPO Camaro намекнуло на будущее легенды

Наприкінці шістдесятих модель COPO Camaro народилася ініціатива дилерів, які придумали заводський апарат для дрег-рейсингу. У 2011 році сама компанія повернулася до давньої ідеї, показавши концепт COPO, який у 2012-му перетворився в мелкосерийную модель, яка відкрила сучасну лінію COPO.

Восени 1968-го іллінойський дилер Chevrolet Фред Гібб використовував заводську систему спеціальних замовлень Central Office Production Order (COPO) не за звичайним призначенням. Інші застосовували систему COPO, щоб отримати парк особливо забарвлених Шеві або партію машин з нестандартним обладнанням. А Гібб попросив у компанії купе Camaro з повністю алюмінієвим гоночним мотором ZL1 427 (7,0 л), який був на 45 кг легше штатного для Camaro чавунного і до того ж потужніший (понад 430 сил). Щоправда, керівництво фірми ще довелося переконувати, але в результаті на світ народилася перша партія з п’ятдесяти машин з таким агрегатом (тринадцять Гібб продав сам, 37 — передав іншим дистриб’юторам марки). Пізніше інші дилери замовили ще дев’ятнадцять аналогічних зразків. Так народилася лінія COPO Camaro. Скромний тираж пояснювався ціною: COPO коштували вдвічі дорожче простих Camaro тих років.

Купе Chevrolet eCOPO Camaro намекнуло на будущее легенды

Компанія Chevrolet привезла на шоу SEMA пару десятків різних шоу-карів, але побратими COPO — одні з найцікавіших.

Купе COPO Camaro 2019 року можна буде замовити з декількома двигунами V8 на вибір. Це високооборотний «атмосферник» 4.9, атмосферне же агрегат LSX 7.0 та компресорна «вісімка» LSX 5.7 з нагнітачем Magnuson на 2,65 л. Проте загальне число таких купе буде обмежено 69 екземплярами. Стільки ж було побудовано зразків прабатька сімейства, двохдверок COPO Camaro 1969 модельного року з гоночним мотором ZL1.