Кросовер Toyota RAV4 Hybrid розкрив деталі привода

Кроссовер Toyota RAV4 Hybrid раскрыл детали привода

В Росії ми можемо не чекати RAV4 раніше 2019 року, гібрид малоймовірний, а от прості «атмосферники» покупці візьмуть на ура. Дизеля у даного покоління кросовера немає, і навряд чи його поставлять спеціально для нас.

Модель Toyota RAV4 з’явилася на Паризькому автошоу в європейській специфікації. Нагадаємо, цієї весни нове покоління кросовера відсвяткувало дебют в США. Європейцям компанія запропонувала гібридну версію на базі мотора 2.5 Dynamic Force з комбінованим уприскуванням палива, а також дволітровий бензиновий агрегат з варіатором або «механікою» (тоді як у США «негибридный» RAV4 — це мотор 2.5 з восьмидиапазонным «автоматом»).

Кроссовер Toyota RAV4 Hybrid раскрыл детали привода

У Західній Європі гібридний варіант обирали 85% покупців RAV4 минулого покоління. Компанія розраховує, що в нинішньому їх частка зросте до 90%.

Про гібрид з’явилося більше даних. Схема в цілому подібна до колишньої: спереду трудиться ДВС з тяговим електродвигуном, поєднаним з безступінчатим трансмісією, ззаду — окремий електродвигун. Сумарна віддача системи склала 222 «конячки» (гібрид минулого покоління був 197-сильним). Розробники особливо підкреслюють зростання тяги на задній осі на 30% (з 953 до 1300 Н•м). Таким чином, система Electric AWD забезпечує перерозподіл тяги між передньою і задньою віссю в діапазоні від 100:0 до 20:80. Як і раніше, тягова батарея на гібриді — нікель-металлогидридная. Але вона компактніше і легше колишньою. Блок силової електроніки теж скинув вагу. Є можливість руху тільки на одній електротязі.

Кроссовер Toyota RAV4 Hybrid раскрыл детали привода

Тут впроваджена система AWD Integrated Management (AIM), яка одночасно змінює настройки рульового керування, педалі газу, трансмісії, у тому числі перерозподіл моменту між осями (режими Normal, Eco і Sport).

Поза доріг або на слизькому покритті окремою кнопкою на моделі можна активувати систему Trail Mode. Вона імітує блокування диференціалів за рахунок пригальмовування коліс, а також коригує подачу палива і роботу трансмісії. Ну а про механічному повному приводі на негибридная варіації паркетника Toyota RAV4 ми вже говорили. Нагадаємо лише, що тут використані окремі муфти на кожній задньої півосі, що дозволяють перерозподіляти тягу між бортами, а ще є функція повного відключення задньої осі для економії палива.

Кроссовер Toyota RAV4 Hybrid раскрыл детали привода

У новому кросовері водій посаджений на 15 мм нижче, ніж у попередньому (при тому, що кліренс навіть зріс також на 15). Але огляд не погіршився, так як на 15 мм нижче став капот. А до того ж передні стійки зроблені більш тонкими.

Модифікація Toyota RAV4 Hybrid набирає сотню з нуля за 8,1 с (в минулому поколінні було 8,3 с). Комбінований витрата палива, за попередніми оцінками (може бути уточнений до початку продажів), — 4,5 л/100 км (у минулій генерації 4,9–5,1), а викиди вуглекислого газу — 102 г/км (було 115-118). Це так званий коррелированный цикл NEDC: реальний вимір проводиться за новим циклом WLTP, а в NEDC перераховується.

Кроссовер Toyota RAV4 Hybrid раскрыл детали привода

Багажник колишнього покоління (577 л) збільшено ще на 79 л. Його пол став довшим на 60 мм і може переставляти по висоті, а також перевертатися на дві сторони (одна для чистих речей, друга — для брудних). Другий ряд складається в пропорції 60:40. Ручка закривання п’ятої двері служить і вішалкою, є електропривод дверцята з безконтактним спрацьовуванням.

Платформа TNGA GA-K дозволила і знизити центр ваги, і кузов зробити жорсткішим (на 57%). Крім того, у електричного підсилювача керма мотор перебрався з рульового вала на рейку, що дає більш лінійне нарощування зусиль і більш точну реакцію. До того ж штатні шини з всесезонних були замінені на літні, це ще один плюс до керованості. Всі європейські версії RAV4 за замовчуванням обладнані останньою модифікацією комплексу безпеки Toyota Safety Sense. Крім того, покупцям будуть доступні прожекторні світлодіодні фари, двоколірна забарвлення з контрастною чорною дахом (версія Style), 18-дюймові диски (в тому числі чорні), система кругового огляду, а ще цифрове салонне дзеркало, здатне перемикатися між звичайним відображенням і виведенням зображення з камери.