Кросовер Hyundai Creta вперше потрапив під відкликання в Росії

Кроссовер Hyundai Creta впервые попал под отзыв в России

Крета вийшла на наш ринок влітку 2016 року і швидко стала лідером серед компактних паркетників. За 2017-й модель вибрали 55 305 покупців, а за підсумками перших шести місяців 2018-го — 33 224.

Паливний шланг може бути закріплений не дуже вдало, тому необхідно перевірити зазор між трубкою заливної горловини і кронштейном кріплення датчика швидкості. Про можливі наслідки нічого не повідомляється (аналогічних відгуків в інших країнах не виявлено), але можна припустити ризик витоку палива з небезпекою займання. При необхідності шланг буде безкоштовно замінений на 28 683 кросоверах Hyundai Creta, реалізованих в Росії з моменту запуску моделі на ринок до 29 листопада 2017 року. Перелік VIN-номерів виклав Росстандарт. Тим часом у США марки Hyundai і KIA опинилися в епіцентрі скандалу, оскільки їх автомобілі «спонтанно спалахують».

Кроссовер Hyundai Creta впервые попал под отзыв в России

На фото зліва Kia Soul палає на хайвеї в передмісті Лос-Анджелеса. Праворуч: Kia Sorento 2012 року випуску горить на трасі Interstate 4 в Орландо.

Навесні 2017 року Hyundai і KIA оголосили відгук півтора мільйонів машин з бензиновими моторами Theta II, назвавши причиною виробничий дефект. Спочатку окремі випадки загоряння цим і пояснювалися, але тепер некомерційна організація Center for Auto Safety звернулася до регуляторів з NHTSA з вимогою розслідування і нового відкликання. Активісти нарахували в базі NHTSA близько 400 інцидентів, які не були рядовими ДТП, але пов’язані із запалюванням або його високим ризиком, передає телеканал NBC.

Чиновники отримали запит буквально вчора і пообіцяли вжити заходів, але за законом у них є кілька тижнів на офіційну відповідь. Представники KIA висловилися в тому дусі, що «пожежі трапляються», а Hyundai готується перевірити факти. У пресі наводиться список потенційно небезпечних моделей: Hyundai Sonata (2011-2012), Kia Optima (2011-2014), Kia Sorento (2012-2014), Kia Sportage (2011-2013). Власникам в США рекомендується тримати під рукою вогнегасник, а при появі запаху гару негайно покинути машину.