Концерн Renault вклав кошти в софтверну компанію

Концерн Renault вложил средства в софтверную компанию

Крім світового автогіганта в даному раунді інвестицій беруть участь фірми Trucks, Urban.Us, DB Ventures і Joshua Шахтар.

У січні альянс Renault-Nissan-Mitsubishi створив венчурний фонд Alliance Ventures для фінансування стартапів, зайнятих різними аспектами транспорту майбутнього. Тоді було оголошено про перший підопічного фонду — американської компанії Ionic Materials, що працює в області високоємкий акумуляторів. Тепер же послідувало продовження: альянс заявив, що інвестує у фірму Coord (теж із США). Вона розвиває платформу даних, пов’язаних з мобільністю. Фонд очолив раунд фінансування А в розмірі п’яти мільйонів доларів.

Концерн Renault вложил средства в софтверную компанию

У розпорядженні Coord — величезний обсяг інформації про американських дорогах. Кошти від Alliance Ventures допоможуть розширити географічне охоплення проекту.

Фірма Coord створює програмні інтерфейси (API) для клієнтських «транспортних» додатків. Вони дозволяють різним клієнтам, користуючись даними Coord, формувати і підтримувати роботу каршеринговых мереж або систем прокату скутерів, шукати вільні паркування, планувати маршрути перевезень і враховувати в них платні ділянки трас, а також наявність плати за проїзд мостами або в тунелях, отримувати такі рахунки онлайн, координувати роботу служб доставки і багато іншого.

Концерн Renault вложил средства в софтверную компанию

Робота, яку проводить Coord, цікава і транспортним компаніям і фірмам, які розробляють безпілотники. Адже вони повинні вибудовувати свої маршрути з урахуванням особливостей тієї чи іншої траси.

У американців є навіть «бордюрний» Curbs API — інтерфейс, в який закладені дані про сотні тисяч бордюрів у великих містах. Мова, звичайно, не про самих каменях буквально, а про обмеження, що накладаються знаками або місцевими правилами: на яких ділянках парковка біля краю проїжджої частини безкоштовна, на яких — ні, де виділені зони для навантаження/розвантаження товарів, де зони зупинки автобусів і так далі. Загалом, «дані про мобільності» у цьому контексті — швидше «дані про транспортну інфраструктуру». Щоб різні фірми (каршеринговые мережі, таксі, кур’єрські служби) використовували її оптимально, і потрібні програми від Coord.