Компанія Volkswagen представила інтерактивний світ

Компания Volkswagen представила интерактивный свет

Просунута технологія світла «може перетворити автомобіль в емоційний дизайнерський об’єкт», — повідомляє компанія. З іншого боку, «розумний» світло здатний підвищити безпеку і комфорт. (Демонстратор — еволюція концепту I. D. Crozz.)

Додаткові фари IQ. Matrix Light LED у новому кросовері Volkswagen Touareg володіють 256 світлодіодами на пару, керованими окремо. Це дає широкі можливості адаптації світлового пучка до обстановки: поворотів, інших машин поблизу, пішоходам, тваринам, зміни погоди, швидкості… А якщо число окремих пікселів наростити до 30 000? Вийдуть фари Micro-pixel HD LED, які здатні стати частиною цілої системи інтерактивного світла. Про неї компанія розповіла на спеціальному заході.

Компания Volkswagen представила интерактивный свет

Компоненти фари Micro-pixel HD LED: 1 — зовнішня лінза, 2 — світловод, 3 — корпус, 4 й 8 — дизайнерські кришки, 5 — блок Micro-pixel LED, 6 — власники лінз, 7 — система лінз, 9 — модуль ближнього світла, 10 — тримач модуля Micro-pixel, 11 — радіатор охолодження.

Як і в системах з меншим числом перемикаються діодів, HD-фари здатні запобігати осліплення зустрічних водіїв, висвічувати окремим променем пішохода на узбіччі і адаптувати форму променя під обстановку (місто, шосе, мокра дорога, блікує в фарах). До того ж німці кажуть, що такі фари можуть бути оснащені високопотужними діодами, тоді дальній буде бити на 550 метрів. Причому така оптика виявиться дешевше далекобійної «лазерної». Втім, обидва принципу дії цілком можна поєднати, як в системі Matrix laser.

Компания Volkswagen представила интерактивный свет

Починаючи з деякого солідного кількості пікселів в фарі, з’являється можливість реалізувати таку функцію, як Optical Lane Assist. Це віртуальна розмітка, показує траєкторію машини і її габарити (включаючи причіп), яка до того ж згинається слідом за поворотом. Функція тестується на Туарегу з фарами, названими HD-LCD.

Компания Volkswagen представила интерактивный свет

А це Touareg зараз: оптика IQ.Light LED Matrix орієнтується на свідчення карти та GPS, швидкість машини, кут повороту керма і дані з фронтальної камери. Ці фари вміють висвічувати пішоходів або послаблювати частина потоку так, щоб під час дощу асфальт не блищав прямо перед машиною (функція Poor Weather).

Інший напрямок розвитку оптики: формування різних написів і зображень на самих фарах і на ліхтарях за рахунок безлічі окремих світлових секцій (по суті великих пікселів). Так можна не тільки попереджати оточуючих про що-небудь, але і міняти зовнішність машини, показувати її настрій водія (як було продемонстровано ще на шоу-каре Audi Aicon і декількох інших).

Компания Volkswagen представила интерактивный свет

Світлова графіка на машині і навколо неї — додатковий канал комунікації. Подивіться хоча б на проектор, що створює віртуальний сигнал повороту на асфальті або показує відкриття дверей.

Компания Volkswagen представила интерактивный свет

Перспективна оптика може включати в себе голографічні елементи, матричні екрани для виведення зображень (наприклад, ліхтарі можуть показувати знак небезпеки або заряд акумулятора) або дозволить користувачу самому вибирати світлову підпис свого автомобіля (праворуч).

Ще одна розробка названа Optical Park Assist. Це світлова розмітка, допомагає на парковці. На відміну від віртуальних ліній на центральному екрані, ці проектуються на асфальт допомогою мікролінз смуги можна буде прекрасно бачити і в дзеркалах. Заодно у такої розмітки з’являється друга функція — попереджати пішоходів про те, що ви рухаєтеся заднім ходом.

Компания Volkswagen представила интерактивный свет

Світлова розмітка у ряді випадків зручніше, ніж виведена на екран. Праворуч: у вигляді досвіду компанія довела ідею «спілкування» з пішоходами до логічного фіналу — екранів по периметру. Внизу: у компанії є власний «Центр освітлення» на заводі в Вольфсбурзі, де розробляються і випробовуються такі системи.

Компания Volkswagen представила интерактивный свет

Придуманий світловий індикатор статусу замків у дверній ручці: червоний — заблоковано, синій — виявлено смартфон з інтерфейсом NFC, зелений — відкрито.

Німці припускають поступово впроваджувати в практику різні елементи інтерактивного світла. Еволюція діодної оптики в бік зростання числа окремих точок очевидна, і перспективи тут цікаві. Фари Matrix HD 8000 пікселів в шоу-каре
I. D. Vizzion вже могли «спілкуватися» з пішоходами, наприклад, пропускаючи людини і малюючи на дорозі світлову зебру, не кажучи вже про вибіркової підсвічуванню об’єктів. Схожі активні системи розвиває Daimler (Digital Light), Ford (Camera-Based Advanced Front Lighting), ряд інших автовиробників. З дослідів інших розробників ми знаємо, що досить розумна і швидкодіюча матрична оптика здатна на дивовижні речі. Скажімо, вона може стерти з поля зору людини краплі дощу, блискучі вночі у світлі фар.