Індійський кросовер Tata Harrier зібрав з миру по нитці

Индийский кроссовер Tata Harrier собрал с миру по нитке

Harrier став першою моделлю Тати, виконаної у «спортивній» дизайнерської стилістиці Impact 2.0. Здавалося б, при чому тут Hyundai Santa Fe? Розміри серійної машини поки не оприлюднені, тому нагадаємо габарити концепту: довжина, ширина, висота — 4575×1960×1686 мм, колісна база — 2740.

Проект Tata Harrier вийшов воістину інтернаціональним. Індійська модель з японським назвою побудована на платформі британської, оснащена італійським мотором і корейської коробкою передач! Такого високотехнологічного автомобіля у Тати ніколи раніше не було, тому цікаво, як вона їм розпорядиться. Продажі почнуться в Індії в січні 2019 року, а в березні кросовер напевно здасться в Женеві, де, мабуть, і окреслить ореол свого проживання. У відправці на експорт сумнівів немає.

Индийский кроссовер Tata Harrier собрал с миру по нитке

Індійці обіцяли, що серійна версія буде на 80-85% повторювати концепт Tata H5X, і обдурили. Кузов позбувся ефектних виштамповок, місце «квадратних» колісних арок зайняли округлі, а світлотехніка, бампери і пороги сильно відрізняються. Загалом, збіг тут максимум на 65-70%.

Офіційно визнано, що лежить в основі Харриера архітектура OMEGA-Arc грунтується на платформі D8 від Ленд Ровера, тобто незалежними підвісками «індієць» наслідує моделі Discovery Sport. З моторної гами поки анонсована тільки дизельна «турбочетвірка» 2.0 Kryotec (вона ж фиатовский Multijet II) потужністю 140 л. с. Обидві коробки передач шестиступінчастою «автомат» від Hyundai і «механіка» власного виробництва.

Виробництво почалося. Нова складальна лінія в Пимпри-Чинчваде була створена в рекордні терміни — за шість місяців. Автоматизація досягає 90%: діє більше ста роботів Kuka і ABB. (На фото: бос Тати Гюнтер Бутшек і глава відділу пасажирського транспорту Маянк Перуку.)

Поряд з п’яти конфігурацією буде версія з трьома рядами сидінь. Очікуваний ціновий коридор — 1,6–2,1 млн рупій (1,4–1,9 млн рублів), адже мова про найдорожчої моделі Тати. З індійських кросоверів основним конкурентом вважається Mahindra XUV500, а головним глобальним суперником, звичайно, буде Hyundai Creta. В перспективі у Харриера вірогідні бензиновий двигун, повний привід і гібридна трансмісія.