Група BMW створила консорціум по життєвому циклу батарей

Группа BMW создала консорциум по жизненному циклу батарей

На знімках в новини показаний процес виробництва експериментальних осередків майбутніх акумуляторів, на яких BMW відпрацьовує і скориговану «хімію», і вдосконалені технології їх виготовлення.

Компанії BMW Group, Northvolt і Umicore створили технологічний консорціум для розвитку повною та стійкою «ланцюжка життя» тягових акумуляторів в Європі. Маються на увазі відразу всі аспекти батарейної теми: від проектування нових, ще більш досконалих осередків до налагодження їх масового виробництва, з переважним використанням відновлюваних джерел енергії, а далі — аж до збору та переробки відслужили своє блоків.

Группа BMW создала консорциум по жизненному циклу батарей

Наприкінці минулого року група BMW анонсувала будівництво власного Центру розвитку технологій акумуляторних батарей. Серед завдань організації не тільки проектування осередків з більш високими параметрами, але і оптимізації їх конструкції під майбутні переробку та утилізацію.

Группа BMW создала консорциум по жизненному циклу батарей

В рамках кооперації фірма Northvolt буде відповідати за розвиток технологій виробництва, у тому числі досвідченого, допоможе і з лабораторними дослідженнями. Спеціалізація Umicore — передові матеріали для катода і анода, також їх повернення в ланцюжок з повторним використанням в нових батареях.

В ідеалі такий цикл життя повинен бути замкнутим або майже замкнутим, з мінімальною кількістю відходів. Нові батареї проектуються в розрахунку на довгу службу за першим призначенням, тобто на борту електрокара. Пізніше втратили частину своїх властивостей акумулятори будуть «списані на берег» — переведені на посади стаціонарних накопичувачів енергії. Після того як акумулятори потрудяться і в такій якості — вони повинні бути зібрані і тим або іншим способом перероблені. Отримані матеріали спрямовані знову на випуск тягових батарей для машин. До такого кругообігу і буде прагнути BMW зі своїми партнерами.