Глава Тесли Ілон Маск втратив один зі своїх постів

Глава Теслы Илон Маск потерял один из своих постов

У п’ятницю Маск повторно опублікував цей відомий кадр родстера Tesla в космосі, приписавши «і пам’ятаєте…» Заклик не панікувати ставився і до шанувальників Тесли, і інвесторів.

Серпень і вересень видалися для компанії Tesla і її глави Ілона Маска складними. Гучно анонсований для виставки у Базелі автомобіль виявився просто європейською прем’єрою дводверки Roadster. А опублікований приблизно в ті ж дні невинний короткий твіт про швидкий перехід компанії в категорію приватних (викупі акцій), так само як і швидке спростування такого кроку, обернулося для Ілона звинуваченням у шахрайстві. Комісія з цінних паперів і бірж порахувала пост маніпулюванням ринком, адже перше повідомлення викликало різке зростання акцій Тесли. Нині Маск зумів уникнути суду за рахунок досудового врегулювання.

Глава Теслы Илон Маск потерял один из своих постов

Крім іншого, і Маску, і його фірмі належить виплатити по 20-мільйонного штрафу. Першого — за введення в оману інвесторів, другий — за нездатність контролювати і фільтрувати інформацію в спонтанних твітах свого директора.

Головний підсумок: протягом 45 днів Маск повинен піти з посади голови правління Тесли. Однак засновник фірми і головний інвестор, який володіє 20% акцій компанії, збереже за собою посаду генерального директора. Головою має стати людина, досить незалежний від Маска, щоб протистояти його часом не завжди продуманим, імпульсивних кроків. Крім того, в раду будуть обрані ще два незалежних директори, а самому Маску заборонено переобиратися на посаду голови наступні три роки, повідомляє Automotive News. Врегулювання конфлікту можна назвати м’яким. Адже первісне вимогу комісії, яка подала позов, полягала в повному звільненні Маска від управління фірмою.

Глава Теслы Илон Маск потерял один из своих постов

На минулому тижні темп випуску Тесл досяг 1100 машин в день (в сто разів більше, ніж у 2012-му), з них 800 — Model 3. Вийшли апдейти мобільного додатка (складання маршруту по стороннім картками типу Google Map, віддалений запуск апдейтів софта в машині) і автопілота («Навігація в автопілоті» — пошук вигідних смуг на трасі для більш високої середньої швидкості, автоматичні обгони).

Звинувачення проти Маска з боку комісії по паперів викликало падіння акцій Тесли. У п’ятницю її ринкова вартість втратила одним махом сім мільярдів доларів і склала $45,2 млрд. Звістка про врегулювання дозволить цінних паперів повернути хоча б частину втраченого, а компанії — зосередитися на поточних завданнях. Вони зрозумілі. Попит на саму доступну легковик Тесли — Model 3 — дуже високий. Тесла завзято нарощує темп випуску — як загальний, так і «трійки», послідовно усуваючи вузькі місця у виробничому ланцюжку. Хоча за п’ятнадцять років існування фірма Маска за підсумками року жодного разу не отримувала прибуток, Ілон запевняє, що нині Tesla вже практично підійшла до неї.