Фургон Ford Transit перетворився на батарейний StreetScooter Work XL

Фургон Ford Transit превратился в батарейный StreetScooter Work XL

Машини призначені для компанії Deutsche Post DHL Group. І перший клієнт тут зовсім не випадковий, Deutsche Post і сприяла створенню автомобіля, фактично це її власна модель.

Електрифікація комерційної техніки набирає обертів прямо на очах, причому йде по висхідній, від невеликих розвізних фургонів і венів до повнорозмірним. І якщо світло вже побачили чисто електричні моделі Renault Master Z. E., Volkswagen eCrafter і Mercedes-Benz eSprinter, то хіба «великим» Транзиту до лиця відставати? І ось будь ласка: розробники оголосили про старт виробництва фургонів StreetScooter Work XL на базі Транзиту. Порівняно з дизельним Транзитом рівної потужності один такий автомобіль заощадить перевізнику до 1900 л палива на рік, а також запобігає викид в атмосферу п’яти тонн вуглекислого газу.

Фургон Ford Transit превратился в батарейный StreetScooter Work XL

Хоча машина випускається Фордом, формально це не Ford, а StreetScooter — марка, навіть не належить Форду. Знак фірми StreetScooter і красується на носі батарейного Транзиту. Проект — результат кооперації двох компаній.

Назва StreetScooter Work нашим читачам знайоме. Так називається маленький електричний фургон оригінальної конструкції, створений компанією StreetScooter, в свою чергу належить зараз гіганта Deutsche Post. При його постановці на конвеєр StreetScooter обіцяла, що розширить лінійку в обидві сторони. І дійсно, трохи пізніше з’явився StreetScooter Work L (точно такий же фургончик, але із збільшеним розміром вантажного відсіку), а ще двох – і триколісні велосипеди з електроприводом. Але щоб зробити повнорозмірний фургон, поштовикам знадобилося піти на уклін до великого автовиробника. Ним і стала компанія Ford.

Фургон Ford Transit превратился в батарейный StreetScooter Work XL

Нагадаємо, як виглядає молодший Work. Авто може бути фургоном, пікапом і самохідним шасі.

Шасі для такого Транзиту (вірніше, для моделі Work XL) випускає СП Ford Otosan в Туреччині. Далі воно відправляється на завод Форда в Кельні, де оснащується тягової батареєю, електромотором, зарядним пристроєм і вантажним відсіком, створеним по специфікації StreetScooter. До випуску планується кілька версій ємності акумулятора і потужності мотора. На даний момент озвучені параметри тільки однієї. Електромотор на 122 л. с. і 276 Н•м, літієво-іонна батарея місткістю 76 кВт•год, номінальний запас ходу в 200 км, 20 «кубів» вантажного простору і вантажопідйомність в 1275 кг Запланований обсяг виробництва — близько 3500 фургонів Work XL в рік. Першим покупцем стане Deutsche Post, але партнери мають намір продавати модель та іншим клієнтам.