Фірми Veoneer і Volvo представили «мозок» для машин-роботів

Фирмы Veoneer и Volvo представили «мозг» для машин-роботов

Коли водії зникнуть зовсім, беспилотникам знадобиться розвинений «мозок», щоб відповідати очікуванням людей в плані адекватності та швидкості реакції. Основа для таких систем закладається вже зараз. (На фото — салон концепту Volvo 360c.)

Великі концерни інтенсивно розвивають помічників водія і автопілот, але шведи вважають, що їм під силу вирватися в лідери. На доказ світу пред’явлений бортовий суперкомп’ютер Zeus («Зевс»). Він задовольняє вимоги до автономності четвертого рівня і, очевидно, здатний еволюціонувати до п’ятого. Це дітище нещодавно створеної компанії Veoneer, дочки світового гіганта Autoliv. Допомагали їй у цьому проекті «безпілотне» СП Zenuity (партнери Veoneer і Volvo Cars), а також електронний гігант Nvidia.

Фирмы Veoneer и Volvo представили «мозг» для машин-роботов

Компанія Veoneer повідомляє, що новий суперкомп’ютер справляється з переробкою даних від 27 сенсорів різного типу (в першу чергу камер і радарів). При цьому проект буде ще розвиватися.

В даному проекті компанія Veoneer розробила основне «залізо» і базове ПЗ, спираючись на архітектуру Nvidia Drive AGX Xavier і операційну систему Nvidia Drive. А спільне підприємство Zenuity створила спеціалізований софт для автономного водіння і також надалі буде відповідати за інтеграцію «Зевса» в конкретні моделі машин.

Фирмы Veoneer и Volvo представили «мозг» для машин-роботов

У компанії Volvo вважають, що автономні шатли, такі як 360c, зможуть у майбутньому витіснити літаки, розраховані на короткі авіаперельоти.

Паралельно фірма Volvo оголосила про поглиблення співпраці з Nvidia. Шведи пояснили: спеціалізований «мозок» з штучним інтелектом і чіпами Nvidia з’явиться на початку наступного десятиліття на серійних моделях, заснованих на платформі Scalable Product Architecture 2 (SPA 2). А значить, мова про спадкоємців нинішньої 90-ї і 60-ї серій.

Фирмы Veoneer и Volvo представили «мозг» для машин-роботов

На малюнку показано шасі седана S60 T8 Plug-in Hybrid. Архітектура SPA 2 розвине переваги нинішньої платформи SPA, посиливши при цьому напрямку електрифікації, підключення до Мережі і автономності.

Зауважимо, що різні процесори від Nvidia з-за їх видатного швидкодії (десятки трильйонів операцій в секунду) все частіше використовуються в «мізках» безпілотників. Можна згадати борткомпьютер в гоночному автономному Робокаре, спеціалізовані блоки ZF ProAI і Audi zFAS, безпілотники в спільному проекті фірм Bosch і Daimler і досвідчений автономний седан Лифана. І це лише останні приклади.