Фірма Aston Martin просунулася в плані Second Century

Фирма Aston Martin продвинулась в плане Second Century

Цілком логічно, що відкритий варіант DBS зовні повторює купе майже на сто відсотків, за винятком м’якого верху і кришки багажника.

Відкриту версію дводверки Aston Martin DBS Superleggera — DBS Superleggera Volante — на тестах ми бачили ще в травні. Але тоді не всі деталі кузова прототипу були «рідними». Зрозуміло чому: на той момент вихідне купе ще не було розсекречено. Тепер приховувати компанії нічого, і останній передсерійний екземпляр позбавлений камуфляжу зовсім. Якщо врахувати, що і по техніці відмінностей від купе бути не повинно, залишається загадкою — навіщо потрібна буде офіційна прем’єра? Хіба що уточнити пару чисел.

Фирма Aston Martin продвинулась в плане Second Century

Мотор: V12 5.2 з безпосереднім уприскуванням і двома турбокомпресорами, розвиваючий 725 л. с. і 900 Н•м. Він доповнено восьмиступінчастим «автоматом» ZF. Привід задній. (У предка, кабріолета Aston Martin Vanquish S Volante, був «атмосферник» 6.0 V12 на 603 л. с. і 630 Н•м.)

Кабріолет DBS — важливий крок у плані фірми по повній заміні модельного ряду протягом семи років (Second Century Plan), який в кінці 2014 року намітив новоспечений президент компанії Aston Martin Lagonda Енді Палмер. Виконання задумів боса почалося з купе DB11, продовжилося в купе Vantage, далі в закритому варіанті DBS, тепер ось кабріолет вже стоїть на грані відкриття. А вже на перспективу ідей — маса: кросовер Varekai, електрокар Rapide E, фінальний варіант Валькірії, пара інших середньодвигунних моделей, новий двигун V6, лімітовані видання, нова лінійка суббренду Lagonda…

Фирма Aston Martin продвинулась в плане Second Century

Аналогічне купе справляється з розгоном до сотні за 3,4 с, у кабріолета час сильно відрізнятися не повинно. Може, й десятої частки секунди різниці не знайдеться.

Про зусилля Палмера і його підлеглих потрібно сказати ще кілька слів. Вчора в Лондоні відбулася церемонія нагородження призерів премії Historic Motoring Awards. Вона вручається журналом Octane і міжнародним журі з числа промисловців, відзначає видатні приклади автомобільної класики, будь то конкретні автомобілі або марки. Серед номінацій — реставрація року, історичний авто року, книга або фільм року, спортивне захід року, музей року і так далі. Премія вручається восьмий рік, і це вперше з’явилася номінація Vantage Award, за «внесок у світ Aston Martin».

Фирма Aston Martin продвинулась в плане Second Century

Паралельна «микроновость»: компанія Aston Martin відкрила свою першу дизайнерську студію за межами Британії. Вона побудована в Шанхаї і отримала ім’я «Aston Martin Lagonda Creative Lab, NICE 2035». Це спільний проект з шанхайським університетом Тунцзі. А першим завданням для студії стала опрацювання інтер’єрів «Астонов майбутнього» і кросовера зокрема.

Претендентами на приз Vantage можуть бути ательє, дилери, заводи, реставраційні майстерні, та хто завгодно, роблять зусилля по збереженню і примноженню спадщини бренду Aston Martin. А переможцем раптово було оголошено Енді Палмер. Він, звичайно ж, заявив, що приймає цей приз не особисто, але «від імені кожного Астон Мартіні», пишається досягнутими спільними зусиллями всіх співробітників фірми і схвильований перспективами бренду.