Дилери Porsche в США понесуть частину витрат на зарядні точки

Дилеры Porsche в США понесут часть расходов на зарядные точки

Від системи швидкої зарядки потужністю 350 кВт батарею моделі Porsche Taycan (за попередніми даними, її ємність становить близько 100 кВт•год) можна наповнити на 80% за 15-20 хвилин.

Компанія Porsche попрощалася з дизелями і вирішила, що майбутнє — за розвитком гібридних (на основі бензинових ДВЗ) і чисто електричних силових установок. Особливо німці переживають за електрокар Porsche Taycan, який в продаж США з’явиться на початку 2020-го. До того моменту американські дилери повинні будуть розгорнути в себе станції швидкісний зарядки, причому за свій рахунок.

Дилеры Porsche в США понесут часть расходов на зарядные точки

У Porsche вважають, що у будь-якого дилера в США новенький Taycan повинен бути повністю заряджений перед демонстрацією клієнту. «У вас не буде другого шансу справити перше враження», — сказав з цього приводу Роберт ді Станіслао, президент одного з дилерських компаній Porsche of the Main Line.

За планом Porsche, 190 дилерських центрів мають звести більше 200 швидких зарядних пристроїв, тобто по одному-два на кожен салон. Це вимагає від кожного автосалону по $300-400 тисяч. У Porsche називають ці інвестиції дилерів «вимушеними» і «важкими». Але, як заявив в інтерв’ю Automotive News директор Porsche Cars North America Клаусс Зеллмер, це довгострокові інвестиції, які з часом окуплять себе.

Дилеры Porsche в США понесут часть расходов на зарядные точки

До 2022 році фірма Porsche витратить на гібриди і електромобілі шість мільярдів євро, частина з цих коштів піде на розвиток сімейства Taycan. А до 2025 року 50% моделей марки складуть або заряджаються від мережі гібриди, або електрокари, сказав глава з продажу Дельтев фон Платний. (На фото — передсерійні прототипи Тайкана на тестах.)

У Porsche готові розглянути різні варіанти допомоги дилерам, а саме оренду зарядних станцій або субсидії. При цьому 200 точок від дилерів — лише частина загального «наступального» плану компанії в США. Німці сподіваються, що до моменту запуску Тайкана на найбільших трасах Америки буде розгорнуто не менше п’ятисот сумісних з ним 350-кіловатних зарядних точок. Тут Porsche розраховує на кооперацію з однієї з великих місцевих мереж — Electrify America (донька концерну Volkswagen), ChargePoint або EVgo. Зеллмер вважає, що такий контракт буде підписаний до кінця року. В Європі, нагадаємо, Porsche покладається на можливості нової мережі Ionity, яку будують кілька автомобільних гігантів, у тому числі Volkswagen Group.