Автономний Range Rover Sport пройшов складне випробування

Автономный Range Rover Sport прошёл сложное испытание

Надбудова на передньому бампері прихистила радар і перший лидар (другий знаходиться на кормі). За лобовим склом розташована відеокамера, на даху стоїть модуль GPS. До заднім колесам прикручені датчики швидкості.

Трирічна програма UK Autodrive з розвитку безпілотників у Великобританії в цьому місяці закінчується. Завдяки їй багатьом вдалося поглянути на автономний транспорт іншими очима, а концерн Jaguar Land Rover істотно просунувся в розробці свого автопілота. Ніби прощаючись з проектом, обошедшимся державі і приватникам в 20 млн фунтів, безпілотний прототип на базі позашляховика Range Rover Sport пройшов без втручання водія один з найскладніших маршрутів у Великобританії — кільцеву дорогу Coventry Ring Road.

Автономный Range Rover Sport прошёл сложное испытание

Кільце Ковентрі (A4053) довжиною 3,6 км оточує центр міста. Воно включає дев’ять розв’язок, розташованих дуже близько один до одного. «Це дуже складні умови, особливо в годину пік», — зазначає Land Rover.

Під час тесту на кільці швидкість машини була обмежена на позначці 40 миль в годину (64 км/год). Новим для автопілота цей маршрут не назвеш, адже в Ковентрі знаходиться штаб-квартира JLR.

Консорціум компаній, що брали участь у програмі UK Autodrive (серед них Ford Motor Company і Tata Motors), визнав її «еталонним проектом». Заявлено: він зіграв ключову роль у визнанні Великобританії лідером в області CAV (Connected and Autonomous Vehicles), зміцнив ґрунт для майбутніх інвестицій, досліджень і розробок, підтримав прагнення уряду до допуску автомобілів без водія на дороги до 2021 року. Разом з тим JLR «планує перетворити автономні машини в реальність для клієнтів протягом десяти років».