Вен I. D. Buzz Cargo привіз із собою на шоу кілька електрокарів

Вэн I.D. Buzz Cargo привёз с собой на шоу несколько электрокаров

Комерційний фургон стилізований під мікроавтобуси VW 1950-х і 1960-х. У серії такий автомобіль не витіснить Транспортер або Крафтер”:, але стане доповненням до них.

Відділення комтранса компанії Volkswagen привіз на міжнародне автошоу IAA Commercial Vehicles в Ганновері відразу п’ять світових прем’єр. Правда, одна з них — електричний триколісний велосипед для кур’єрів, а чотири інших — автомобілі. І всі вони теж електричні. Основна ударна сила на стенді — мабуть, концепт I. D. Buzz Cargo, перший комерційний транспорт на перспективною модульної платформі MEB.

Вэн I.D. Buzz Cargo привёз с собой на шоу несколько электрокаров

Легко здогадатися, що I. D. Buzz Cargo є вантажним варіантом шоу-кара I. D. Buzz, показаного в 2017-м. Важливо: обидва концепту обернуться серійною моделлю, причому комерційний варіант повинен вийти на ринок навіть раніше — в 2021-му, тоді як пасажирський — в 2022-м.

У порівнянні зі звичайним I. D. Buzz варіант Cargo довшим на 105 мм (всього 5048), хоча база відрізняється лише на міліметр (3300). Вся прибавка укладена в задньому звисі. Електрокар здатний перевозити 800 кг вантажу. У конструкцію закладений великий діапазон батарей: від 48 кВт•год до 111. Перша забезпечує пробіг близько 330 км ходу за жорстким циклом WLTP, а друга — 500-550 або більше (точне значення поки не встановлено).

Вэн I.D. Buzz Cargo привёз с собой на шоу несколько электрокаров

Концептуальний салон хизується втягивающимся в передню панель кермом у розрахунку на автономний режим. Електромотор тут використаний один (на задній осі), потужністю 150 кВт (204 л. с.). Максималка обмежена електронікою на рівні 160 км/год.

А адже ще у I. D. Buzz Cargo є сонячна батарея на даху. У гарну погоду вона дає 15 «безкоштовних» кілометрів в день. Додайте до цього перспективу впровадження з якогось моменту автопілота четвертого рівня, «Інтернет речей» і вбудовану розетку на 230 В (16 А) для живлення інструменту від тягової батареї. Цікава перспектива вимальовується у комтранса.

Вэн I.D. Buzz Cargo привёз с собой на шоу несколько электрокаров

Машина на паливних елементах, по суті, теж електромобіль. Тільки замість величезного тягового акумулятора — електрохімічні комірки і балони, що вміщають 7,5 кг водню.

Наступна новинка теж носить статус концепту, але компанія запевняє: при достатній розвиненості інфраструктури цю машину легко поставити на конвеєр. Мова про заправки воднем, оскільки перед нами Crafter HyMotion. Після чисто електричного е-Крафтера, який став серійним, потрібно було заготовити щось на майбутнє, розраховуючи на більш далекі поїздки. У батарейної машини, нагадаємо, номінальний запас ходу 160 км. У HyMotion він перевищує 500 км, притому що по вантажопідйомності він повинен обійти побратима. Секрет, звичайно, криється в силовій установці: живлять електромотор паливні комірки.

Вэн I.D. Buzz Cargo привёз с собой на шоу несколько электрокаров

Пара ABT e-Transporter і ABT e-Caddy виглядає практично як серійна, оскільки в даному випадку знамените ательє звернувся не до зовнішності, а до технічної начинки. Втім, якщо подивитися на знімки в урізанні «Крупний план», на гратах радіатора можна помітити незвичні шильдики ABT з зеленою літерою E поруч.

У двох інших шоу-карів буде трохи інша доля. Це електричні вени ABT e-Transporter і ABT e-Caddy, створені спільно з компанією ABT e-Line, донькою відомого тюнінг-ательє ABT, що спеціалізується на електроприводі. У нинішньому поколінні (T6) e-Transporter може не встигнути знайти батарейний варіант в серії. Але в T7 він буде, і це свого роду превью. Тут закладена можливість установки двох батарей: на 37,3 кВт•год (208 км ходу) і на 74,6 кВт•год (прогнозований запас в 400 км).

Вэн I.D. Buzz Cargo привёз с собой на шоу несколько электрокаров

Велосипед Cargo e-Bike — інструмент для кур’єрів і листонош. Можна крутити педалі, а можна використовувати 250-ватний электромоторчик. Платформа за рахунок хитрого зчленування залишається горизонтальної, у той час як сам велосипед нахиляється в поворотах. Вантажопідйомність — 210 кг (з водієм). Самий маленький комерційний апарат з шильдиком VW надійде в продаж в 2019 році. Випускати його буде завод Фольксвагена в Ганновері.

Куди ближче до серії фургончик e-Caddy, який віщує концепт-кар. Він заснований на версії Caddy Maxi і тому володіє просторим салоном на п’ятьох або при складених сидіннях — великим вантажним відсіком. Акумулятор тут ємністю 37,3 кВт•год, цього вистачає на 220 км пробігу (в серії параметр може бути уточнений). Електромотор потужністю 82 кВт (111 к. с.) розганяє машину до 120 км/ч. В середині наступного року e-Caddy вже вийде на ринок, запевняє компанія.