В автономній системі Renault EZ-PRO знайшлося місце людині

В автономной системе Renault EZ-PRO нашлось место человеку

Реношники кажуть, що вже майже 120 років займається легкими комерційними автомобілями (LCV), завоювавши на цьому терені лідируючі позиції. «Грунтуючись на великому досвіді в комтрансе, Renault ставить людей в центр своїх рішень», — підкреслив шеф-дизайнер Лоренс ван ден Акер.

Представивши в березні роботакси EZ-GO, французи пообіцяли серію безпілотних концептів. Сьогодні на виставці комерційного транспорту в Ганновері відсвяткував прем’єру прототип EZ-PRO, призначений для доставки товарів «на останню милю». Від інших подібних систем (Mercedes-Benz Vision Urbanetic, Toyota e-Palette, Rinspeed Snap) розробка Renault відрізняється наявністю людини в кабіні, але не в якості водія. «Ми вважаємо, що управління не буде повністю автоматизовано, так як в недалекому майбутньому люди залишаться в центрі транспортної діяльності», — пояснює компанія. За її задумом, в головній машині (autonomous leader pod) сидить «консьєрж» з ноутбуком, він же оператор логістики, який контролює доставку товарів і свій флот».

По ідеї, роботи виїжджають з бази як конвой під проводом машини з оператором. По мірі просування по маршруту капсули відокремлюються від «взводу» і переміщуються незалежно для виконання своїх завдань. Потім вони повертаються в колону.

В автономной системе Renault EZ-PRO нашлось место человеку

Користувачі зможуть вибирати зручні час і місце доставки. Або «консьєрж» передасть посилку з рук в руки, або товар виявиться в «камері зберігання на колесах». У другому випадку забрати речі можна буде у будь-який час доби, відкривши шафка через додаток на смартфоні.

Електронна комерція продовжує набирати обертів, споживачі хочуть негайної доставки, тому на кур’єрські служби припадає близько 30% трафіку в містах Європи. Автономна електрична система EZ-PRO обіцяє скоротити кількість машин на дорогах в годину пік, зменшити затори, викликані поганим водінням або неправильної паркуванням. Очевидно, серія EZ отримала назву від слова easy («легко», «просто»), яке міститься в слогані Easy Life. Третій концепт буде представлений другого жовтня в Парижі: приголомшливий гігант вже сфотографований папараці.