Спидстеры Ferrari Monza SP1 і SP2 виявилися потужнішими исходника

Спидстеры Ferrari Monza SP1 и SP2 оказались мощнее исходника

Довжина баркетты дорівнює 4657 мм, ширина і висота — 1996 і 1155. Машина відкриває нову лінійку лімітованих моделей Ferrari з загальним позначенням Icona.

Тільки днями ми милувалися першими неофіційними знімками пари Ferrari Monza SP1 і SP2. Італійці побудували сестер на основі купе Ferrari 812 Superfast, але забезпечили їх оригінальними кузовами без даху і лобового скла, зробивши машини одно – і двомісними відповідно. А тепер компанія розсекретила ці автомобілі і розкрила технічні дані.

Спидстеры Ferrari Monza SP1 и SP2 оказались мощнее исходника

По суті, перед нами одна модель в двох варіаціях. Дизайн, як каже виробник, натхненний баркеттами минулого — Ferrari 166 MM 1948 року, 750 Monza і 860 Monza 1950-х.

Дивно, але великий економії маси видалення даху не принесло, що побічно говорить про заходи щодо посилення жорсткості відкритого кузова. Якщо суха маса 812-й з «легкими» опціями дорівнює 1525 кг, то у Монци SP1 вона становить 1500 кг, а у SP2 — 1520 кг Однак Монци ще й трохи могутніше прабатька. Їх «атмосферник» V12 6.5 розвиває 810 л. с. і 719 Н•м проти 800 л. с. і 718 Н•м у исходника. Весь кузов, до речі, виконаний з вуглепластика, він же використаний в оздобленні інтер’єру, в якому виявилося лише небагато елементів від 812-й (скажімо, комбінація приладів і дефлектори вентиляції).

Спидстеры Ferrari Monza SP1 и SP2 оказались мощнее исходника

Автори Монц використовували принцип мінімалізму. Тут навмисно зроблені чисті лінії з дуже невеликою кількістю вирізів і вигинів. У водія має створюватися відчуття моноліту, навколишнього кокпіт. Навіть капот виконаний як одна деталь разом з крилами.

Збільшення тяги в цілий ньютон-метр виглядає кумедно. І правда, навіть паспортна динаміка у Монц та ж, що у сестри 812: з нуля до ста нова пара прискорюється за 2,9 с, а до двохсот — за 7,9 с. Максималка невизначено позначена як «більше 300» (у 812 Superfast — 340 км/год). Втім, одні цифри мало що значать. Задумка творців баркетт полягає в передачі звичайному водієві відчуттів пілота Формули-1. Нехай динаміка тут поступається болідам з Королівських гонок, близькість до землі, відкритий кокпіт, загострення машини — грають на образ.

Спидстеры Ferrari Monza SP1 и SP2 оказались мощнее исходника

Оскільки звичайного лобового скла тут немає, інженери встановили над приборкой Virtual Wind Shield, дефлектор, відхиляє потік повітря вгору в обхід голови водія. У пасажира у двомісній конфігурації — невелике скельце.

Спидстеры Ferrari Monza SP1 и SP2 оказались мощнее исходника

На знімках не видно, але для баркетт обрана рідкісна схема відкривання дверей — вони піднімаються вгору. Самі дверцята дуже маленькі.

Майбутнім власникам Монц також запропоновано спеціально розроблений комплект одягу від брендів Loro Piana і Berluti. Це гоночні комбінезони, трикотаж, шолом, рукавички, шарф і взуття, які створені з метою забезпечити максимальну зручність і свободу руху. Італійці не розповіли, коли варто чекати такі «Ікони», але ми вважаємо, великий пауза не буде. Тим більше що в минулому марки є багато цікавих машин, якими можна надихатися, створюючи сучасні інтерпретації легенд.