Седан Lexus ES отримав цифрові зовнішні дзеркала

Седан Lexus ES получил цифровые наружные зеркала

Опція названа по-простому Digital Outer Mirrors. Тонкі корпуси камер замість звичайних «лопухів» покращують огляд вперед, знижують аеродинамічні шуми і опір повітрю.

Компанія Lexus заявила про впровадження перших у світі зовнішніх дзеркал-камер на масової моделі (зверніть увагу — камери тут повністю замінюють класичні дзеркала, а не є доповненням до них, раніше такий прийом використовувався на концептах). Піонером виявився седан ES нового покоління, зауважимо, вже з’явився в Росії (звичайно, без диво-дзеркал).

Седан Lexus ES получил цифровые наружные зеркала

Картинки з камер виводяться на пятидюймовые екрани в основі стійок. Розробники кажуть, що особливою перевагою цифрові дзеркала мають в дощ або вночі: нібито обстановку в них видно краще, ніж у звичайних.

Правда, першість тут може оскаржити електричний паркетник Audi e-tron. У нього віртуальні дзеркала теж будуть опцією. Але сам e-tron офіційно ще не представлений, і до своїх покупців «японець» з технічної дивиною добереться раніше. Седан ES з камерами з’явиться у продажу в Японії в кінці жовтня.

Седан Lexus ES получил цифровые наружные зеркала

Опція у вигляді цифрових дзеркал поки буде доступна для седана ES лише на японському ринку, де вперше законодавці дозволили дзеркала-камери на серійних машинах. Далі «фішка» може поширитися в інших країнах, у міру коригування місцевих правил.

Седан Lexus ES получил цифровые наружные зеркала

При включенні поворотника або заднього ходу зовнішні камери автоматично переходять із стандартного в ширококутний режим. Збільшити площу огляду можна і вручну.

Автори системи запевняють, що безпека з такими віртуальними дзеркалами навіть вище, ніж з простими. Аби водій звик дивитися не у вікно, а в кут передньої панелі. (Зауважимо, розміщення бічних екранів тут явно вдаліше, ніж у мелкотиражном Фольксвагені XL1.) До того ж сама форма зовнішньої камери підібрана так, щоб мінімізувати осідання на ній крапель води або сніжинок. Немає сумнівів, що поступово опцію заміни дзеркал на камери стануть пропонувати і інші компанії. Наприклад, аналогічний крок готують у BMW.