Седан Audi A8 отримає люксової версією Horch

Седан Audi A8 обзаведётся люксовой версией Horch

Зараз самий дорогий седан A8 L з мотором W12 6.3 без урахування опцій коштує дев’ять з половиною мільйонів рублів. Прикинути націнку за спецверсію дозволяє Mercedes-Maybach S-класу, який в середньому на два мільйони дорожче стандартної довгобазної модифікації.

Джерела видання Automotive News у Audi повідомляють, що належить фірмі марка Horch, заморожена після Другої світової війни, може бути відроджена в найближчі роки. Мова йде не про окрему лінійці автомобілів, а про особливі версії седана А8, які будуть представлені разом з рестайлінгом через два-три роки. Якщо 12-циліндрові автомобілі, попри сподівання, не збережуться в лінійці, то Хорьхами будуть топ-моделі з двигуном V8.

Седан Audi A8 обзаведётся люксовой версией Horch

Придивіться: з-за різної висоти літери на логотипі Horch утворюють зубці геральдичної корони.

Передбачається, що A8 Horch отримає особливе оснащення, а зовні буде ідентифікуватися дизайном коліс і відповідними шильдиками. Імовірно, Horch не буде додатково розтягуватися, що концептуально відрізняє від S-Майбаха. І мова поки йде лише про флагманському седані, але не виключено, що іменними можуть стати і молодші моделі. Наприклад, у Шкоди під Laurin&Klement забрендовані Yeti, Octavia, Kodiaq і Superb.

Седан Audi A8 обзаведётся люксовой версией Horch

Ще одна відмінна риса Хорьхов — крилатий маскот на капоті. Чекати його на спецверсії A8 навряд чи варто: не дозволять сучасні вимоги безпеки пішоходів.

Марка Horch колекціонерам добре відома по всьому світу, в основному завдяки представницьким автомобілів 1930-1940 років, але масової публіці доведеться пояснювати, що це таке. У свій час DaimlerChrysler зіткнувся з такою ж завданням при спробі воскресити Maybach. Можливо, Audi не потрібно настільки ж масована піар-підтримка, оскільки Horch не запускається як окремий бренд. Ми з вами можемо потихеньку готуватися.

Седан Audi A8 обзаведётся люксовой версией Horch

Двоциліндровий мотор першого Хорьху розвивав до п’яти сил. Розташовувався спереду, а задні колеса наводилися з допомогою шкіряного ременя.

Інженер і підприємець Август Хорьх створив фірму Horch & Cie. Motorwagen Werke в 1899 році. Десять років тому він був змушений вийти з-за конфлікту з радою директорів. Відкриваючи нову компанію, він не міг за законом використовувати власну прізвище, співзвучну імперативу дієслова hören — слухати. Наказовий «слухай!» він переклав на латину — так з’явилася Audi. До 1932 року Horch і Audi існували паралельно, поки не об’єдналися під «чотирма кільцями» компанії Auto Union — за іронією долі, з Серпнем Хорьхом в якості голови правління.

Седан Audi A8 обзаведётся люксовой версией Horch

Два Хорьху з індексом 830: лімузин і седан-кабріолет.

У складі «Авто Юніон» фірма Horch прославилася як виробник розкішних автомобілів. Яскравими представниками епохи були Хорьхи серії 830 з першим у Європі V-образним восьмициліндровим двигуном. Це були одні з найдорожчих легковиків свого часу: в залежності від кузова ціна перевищувала десять тисяч рейхсмарок. Стільки коштували два Мерседеса W143, як у Штірліца у фільмі. Що характерно, в книзі він їздив на Хорьхе.

Седан Audi A8 обзаведётся люксовой версией Horch

Один із 28 кабріолетів Horch 12 Typ 670 представлений у музеї Audi в Інгольштадті. При обсязі 6031 см3 двигун V12 розвивав 120 л. с. і міг розігнати автомобіль масою 2300 кг до 140 км/ч.

Правда, в той же час масово випускалася серія 930. І хоча вона теж була восьмицилиндровой, в ієрархії моделей займала місце нижче «вісімсот тридцятої». Осібно стоїть Horch 12 серії 600 і 670 c мотором V12 об’ємом понад шести літрів. Схоже, за задумом маркетологів Audi, з такими машинами і повинен асоціюватися седан A8 в топової комплектації.

Седан Audi A8 обзаведётся люксовой версией Horch

У музеї техніки Вадима Задорожного цілий парк Хорьхов. Самий фотогенічний в умовах музею — кабріолет Horch 930S 1939 року. До речі, цей кузов був уніфікований з моделями Audi і Wanderer.

Цікаво, як концерн Volkswagen буде розбиратися з імперською спадщиною бренду. До самого краху Третього рейху Хорьхи користувалися великою популярністю у вищого керівництва Німеччини і військового командування. Після перемоги союзників фірма фактично припинила своє існування, а безліч автомобілів потрапили в Радянський Союз в якості трофеїв. Сьогодні чимало машин представлено в російських приватних колекціях. Можна навіть сказати, наша цільова аудиторія цілком підготовлена до повернення марки.

Седан Audi A8 обзаведётся люксовой версией Horch

Виконання Mercedes-Maybach вельми успішно. У Росії з 1100 проданих за перше півріччя 2018-го S-класів більше третини — Майбахи. Для довідки, за той же період реалізовано всього 180 седанів А8.

Що стосується одіозного минулого, марки Mercedes-Benz не сильно завадило величезну кількість фотографій з фюрером. Та й витягнений на світло в кінці 1990-х Maybach під час війни теж не плюшки пек. І провал відродженого бренду точно не пов’язаний з репутацією, а скоріше з недолугої продуктовою політикою. Та й провалом це язик не повертається назвати після чудесного перетворення марки в популярна назва для топових Мерседесів. Схоже, в Audi вчаться на чужих помилках і відразу перейшли до останнього етапу.