Пікап Ford F-150 відкликаний через ризик загоряння ізоляції

Пикап Ford F-150 отозван из-за риска возгорания изоляции

Відгук зачіпає автомобілі 2015-2018 модельних років, з кабінами Regular Cab і SuperCrew Cab, випущені в період з березня 2014-го по серпень 2018 року на заводах в Дірборні і в Канзас-Сіті.

Компанія Ford оголосила про відкликання двох мільйонів екземплярів моделі F-150 в Північній Америці (понад 1,6 млн у США, близько 340 тисяч в Канаді і близько 37 тисяч в Мексиці). Причина досить специфічна: «Деякі преднатяжители ременів безпеки передніх сидінь можуть створювати надмірні іскри при їх спрацюванні. При достатньому кількість іскор гази, що виходять з нижньої частини стійки, можуть загорітися, а компоненти за стійками, такі як ізоляція і килим, можуть спалахнути». Нещасні випадки у цьому зв’язку Форду не відомі, але було 23 повідомлення про вогні або задимлення.

Пикап Ford F-150 отозван из-за риска возгорания изоляции

Нагадаємо, що F-150 є найпопулярнішим автомобілем в США. А разом зі своїми родичами F-250 і F-350 він знаходить під мільйон покупців в рік (в 2017-му було 896 764, а за січень–серпень 2018-го — 603 962). А адже ще є продажі в інших країнах, хоча і скромніше.

Аналогічна проблема в минулому році покликала на ремонт Кугу: ризик займання ізоляції в середніх стійках при спрацьовуванні піротехнічних преднатяжителей ременів. У Куге смугу ізоляції вкорочували, і з F-150 надійдуть схожим чином. Майстри видалять зайвий ізоляційний матеріал, а також залишки стрічки, стягивающей джгут проводів, і додадуть термостійку стрічку в потрібному місці на килимове покриття. А на пікапах з кабіною Regular Cab додатково будуть модифіковані деякі інтер’єрні панелі. Зауважимо, що проблеми з преднатяжителями якось зустрічалися і на Volvo XC90, але там мова йшла не про іскрах, а про відлітаючою в салон деталі.