Пара Toyota Yaris GR Sport і Y20 прикрасить ювілей хетчбека

Пара Toyota Yaris GR Sport и Y20 украсит юбилей хэтчбека

У Старому Світі у Яріс справи непогані: в 2015 році куплено 182 407 примірників, в 2016-му — 192 005, у 2017-му — 198 578, а за січень — липень 2018-го вже 133 090, тобто рік завершиться з перевищенням двохсот тисяч. У сегменті сьоме місце (у Фієсти, Polo і Clio — 255, 271 і 321 тисяча в 2017-му).

В сім’ї хетча Toyota Yaris на європейському ринку поповнення — версія GR Sport, друга за рівнем в чотириповерховому «піраміді» оспортивленных варіацій Тойот. Вона послужить деякою втіхою для тих фанатів Яріс, хто не встиг придбати лімітований топ-варіант Yaris GRMN c компресорним агрегатом 1.8 на 212 «коней». У Ярисе GR Sport силова установка цілком звичаю — 100-сильна гібридна на базі півторалітрового турбомотора. Основна відмінність від простого Яріс укладено в перекроенном шасі.

Пара Toyota Yaris GR Sport и Y20 украсит юбилей хэтчбека

Чорні дах, дзеркала, молдинги на дверях, стільниковий решітка, спойлер, обрамлення противотуманок і фар, поряд з червоними смужками на бамперах, виділяють GR Sport з низки побратимів, як і тоновані задні скла.

Пара Toyota Yaris GR Sport и Y20 украсит юбилей хэтчбека

Спортивні крісла з логотипом GR, замшею, білими вставками і прострочуванням доповнені кермом від купе GT86, літерами GR, спливаючими на дисплеї в приборку при запуску мотора. Тут же: матовий хром в обрамленні рукоятки трансмісії, дефлекторів вентиляції і динаміків на дверях, килимки з сріблястою окантовкою і знаком GR.

Новачок отримав амортизатори Sachs Performance і суцільний, а не порожнеча, як у вихідній моделі, стабілізатор поперечної стійкості. Кліренс був зменшений на 11 мм. Крім того, Спорту покладені оригінальні чорні 17-дюймові легкосплавні диски, а також більш чіпкі, ніж «в базі», шини, застосовані і на версії GRMN, — Bridgestone Potenza RE50 205/45 R17. Публічний дебют Яріс GR Sport відбудеться другого жовтня на Паризькому автошоу, а в продаж у Європі ця модель надійде до кінця 2018 року.

Пара Toyota Yaris GR Sport и Y20 украсит юбилей хэтчбека

Перша партія з 1998 хетч Launch Edition Y20 отримає золотистого забарвлення, подібну тієї, з якою перший Yaris вийшов в 1998 році. Вона доповнена темно-сірої дахом з антеною типу «акулячий плавник» того ж кольору. Аналогічного відтінку на всіх Y20 — решітка, внутрішні частини 16-дюймових десятиспицевых дисків, корпуси дзеркал, бічні молдинги і окантовка противотуманок.

Одночасно європейське відділення компанії представило ювілейне видання Toyota Yaris Y20, присвячений двадцятиріччю моделі Yaris. Крім шильдиків пам’ятної серії, такі хетчбеки відрізняються свіжим поєднанням кольорів у зовнішній і внутрішній обробці, декором. Також обіцяно непогане оснащення за вигідною ціною, приблизно на рівні комплектації Mid+, яку Y20 і замінить. При цьому можна буде вибирати між монотонним і двоколірним кузовом з контрастною дахом.

Пара Toyota Yaris GR Sport и Y20 украсит юбилей хэтчбека

Темно-сіру тему продовжують центральна консоль, вставки на кермі, оригінальна тканинна оббивка крісел з логотипом Y20, чорні килимки з сріблястим кантом і логотипом серії, матово-хромовані рамки прибирання, селектора трансмісії, динаміків і дефлекторів вентиляції.

На 2019 модельний рік компанія також приготувала для Яріс кращу мультимедійну систему з інтеграцією смартфонів і доступом до ряду додатків. При цьому центральний сенсорний екран буде реагувати на типові для смартфонів і планшетів жести ніби перегортання сторінок, масштабування двома пальцями і так далі. Всі обновки сімейства Ярисов компанія продемонструє через пару тижнів у Парижі, де двадцять років тому відбулася прем’єра моделі (нинішнє покоління вже третє).