Моделі Peugeot 3008 і 508 навчилися заряджатися від розетки

Модели Peugeot 3008 и 508 научились заряжаться от розетки

У минулому поколінні моделі 3008 у неї вже був повнопривідний гібридний варіант, але нинішній — істотно складніше і володіє великими можливостями.

Компанія Peugeot додала в гаму лифтбека і універсалу 508 заряжаемую від мережі силову установку Hybrid, а в асортимент паркетника 3008 — систему Hybrid4. За будовою вони максимально близькі один одному, але тільки Hybrid4 є повнопривідною. Електричний повний привід на сімействі 508 — залишається під питанням.

Модели Peugeot 3008 и 508 научились заряжаться от розетки

Повний привід за рахунок електродвигуна ззаду в Peugeot освоєний давно. У той раз передня вісь наводилася тільки від ДВС, задня — електромотором. У новій системі (показаний 3008) електромотори є і спереду і ззаду. Вони, як і батарея, відзначені синім, а зеленим — ДВС і бак.

Попередній гібрид 3008 був дизель-електричним і не заряджати від розетки. Тепер концепція помінялася. Під капотом паркетника варто бензиновий турбомотор 1.6 PureTech (з комбінованим стартером-генератором) з віддачею в 200 «конячок». Він сполучений з «автоматом» e-EAT8, до якого прибудований 110-сильний електродвигун. Від використовуваного на звичайних Peugeot «автоматів» цей відрізняється ще і заміною гідротрансформатора на мокру багатодискову муфту. Електродвигун здатний приводити передні колеса і при зупиненому ДВС, і разом з ним, додаючи до 60 Н•м тяги.

Модели Peugeot 3008 и 508 научились заряжаться от розетки

Тепер і 508, і 3008 — заряджаються гібриди. Тягова батарея розміщена під сидіннями другого ряду і не впливає на багажник. Відрізняється ємність: 11,8 кВт•год (в системі Hybrid) і 13,2 кВт•год (на Hybrid4). Без запуску ДВЗ модель 508 PHEV долає 40 км по циклу WLTP або 50 км в NEDC. Гібридний 3008: 50 км по WLTP або 60 км за NEDC.

Модуль задньою підвіски кросовера отримав вбудований електродвигун з інвертором і редуктором. Його максимальна потужність аналогічна переднього електродвигуна — 110 л. с. З-за особливостей розподілу енергії віддача ДВС і двох електродвигунів не складається повністю. Тим не менш сумарна потужність системи Hybrid4 досягає 300 л. с., дозволяючи паркетника прискорюватися з місця до сотні за 6,5 с. В електричному режимі модель може використовувати як передній електромотор поодинці, так і обидва електромотора (електричний 4WD). На електротязі можна їхати зі швидкістю 135 км/год, вище підключиться ДВС.

Модели Peugeot 3008 и 508 научились заряжаться от розетки

Кросовер 3008 Hybrid4 може бути тільки в одній комплектації — GT (тут з’явилися адаптивний «круїз» з функцією Stop & Go і натуральний сірий дуб в обробці разом з алькантарою Greval Grey). А ліфтбек 508 і універсал 508 SW дають вибір: встановлення Hybrid можна отримати в комплектаціях Allure, Allure Business, GT Line і GT.

Взагалі, у кожної згаданої гібридної моделі режимів руху чотири. Перші три однакові і в 3008, і у 508-го: Zero Emission (тільки передній електромотор), універсальний Hybrid і Sport (повна віддача всіх компонентів). Четвертий розрізняється. У кросовера 3008 Hybrid4 це 4WD (тобто добавка заднього електродвигуна в роботу), а на побратимів 508/508SW c системою Hybrid це Comfort. У ньому силова установка перебуває в гібридному режимі, а ще адаптивні амортизатори переходять на комфортну програму.

Модели Peugeot 3008 и 508 научились заряжаться от розетки

На приборку замість тахометра з’явився вимірювач потужності, показує як витрачається енергію, так і запасаемую при гальмуванні. На центральному екрані — графіка розподілу енергії і купа пунктів меню, що дозволяють дізнатися витрата пального та електроенергії, запас ходу тільки на батареї і повний, координати зарядних станцій.

Через кілька місяців в асортимент 3008-го додасться і спрощений гібрид без заднього модуля електроприводу. Така система повторює представлену на 508-м: під капотом стоїть той самий мотор 1.6 PureTech, тільки налаштований на 180 л. с., а поруч з ним — та ж сама коробка e-EAT8, поєднана з 110-сильним електромотором. Комбінована віддача установки — 225 к. с., а її викиди вуглекислого газу в циклі WLTP становлять менше 49 г/км

Модели Peugeot 3008 и 508 научились заряжаться от розетки

В обох гібридах (508 і 3008) гальмівна система i-Booster дозволяє їздити «в одну педаль», по можливості повно використовуючи регенерацію енергії при уповільненні або на узвозі (функція Brake активується Shift and Park by wire»).

У гібриди нового покоління є функція e-SAVE, що активується через меню на сенсорному екрані. Вона зберігає недоторканний запас електрики в батареї для подальшого використання, наприклад, в зонах з нульовими викидами або незадовго до чергового візиту до розетки. Обсяг цього НЗ можна вибрати: на 10 км шляху, на 20 км — або зарезервувати всю батарею повністю. Поповнити акумулятор можна за сім, чотири години або за годину і сорок п’ять хвилин, в залежності від типу зарядної станції. На ринок заряджаються гібриди 3008 і 508 вийдуть восени 2019 року. У російському представництві групи PSA Драйву розповіли, що інформації про можливу появу цих версій у нас поки немає. Але зате точно відомо, що ми отримаємо звичайний ліфтбек 508 нового покоління.