Марка Porsche офіційно відмовилася від дизельних моторів

Марка Porsche официально отказалась от дизельных моторов

Електрокар Taycan (на фото прототип Mission E), який вийде в 2019-му, і його послідовники в модельній лінійці зажадають більше шести мільярдів євро інвестицій. До 2025 році кожен другий новий Porsche буде гібридом або електромобілем.

Інформація про повну відмову від Porsche двигунів на важкому паливі з’явилася в лютому. Російський офіс тоді вимагав спростування — мовляв, новий Cayenne з дизелем неминучий. Однак саме в лютому, як тепер з’ясовується, компанія прибрала всі дизельні мотори з свого глобального портфоліо. «Виробник спорткарів активізується в області гібридних технологій, электромобильности і більше не буде пропонувати автомобілі з дизельним двигуном», — йдеться в офіційній заяві. У 2017 році частка дизеля в обсязі продажів Porsche становила 12%. Свої бензинові ДВС марка «продовжить оптимізувати».

Марка Porsche официально отказалась от дизельных моторов

«Бренд Porsche не демонізує дизель. Він залишиться важливою технологією. Однак для нас цей вид палива завжди відігравав другорядну роль. Тепер ми хочемо, щоб в нашому майбутньому дизеля не було, — зазначив глава компанії Олівер Блум. — Природно, клієнти, що купили дизельні машини, будуть обслуговуватися з професіоналізмом, якого вони чекають».

В інтерв’ю газеті Bild am Sonntag гендиректор Олівер Блум визнав, що «дизельгейт» вніс свою лепту: «Ми ніколи не розробляли і не виробляли дизельні двигуни самостійно. Тим не менш імідж Porsche постраждав, і криза викликав у нас багато проблем». Зараз у компанії виникли власні неприємності. Федеральний транспортний управління Німеччини (KBA) підозрює Porsche в маніпуляціях з дизелями V8 для Кайена («в справі» близько 13 500 машин). Ніби заради вражаючого звучання вихлопної системи були перевищені норми викидів оксидів азоту, а при стендових випробуваннях функція нічим себе не видає. Блум сказав, що «володіє цим питанням». Ну а ми чекаємо від представництва відповідь на запит про обіцяний дизельний Cayenne.