Купе Peugeot e-Legend відобразило минуле в дзеркалі футуризму

Купе Peugeot e-Legend отразило прошлое в зеркале футуризма

Довжина концепту дорівнює 4650 мм, ширина — 1930, висота — 1370, колісна база — 2690. Діаметр колісних дисків становить 19 дюймів.

Концептуальне купе, підготовлене компанією Peugeot Паризького автосалону, дійсно експлуатує тему ретро і не випадково названо e-Legend. Шеф-дизайнер Жиль Відаль дав таку характеристику: «Цей ультратехнологический архетип автомобільного задоволення знаходить свою силу в ДНК купе Peugeot 504. Він формалізує наш підхід до дизайну Peugeot, який відповідає новим технологічним завданням автомобільної промисловості». Під новими завданнями розуміється масова електрифікація, про що говорить буква «е» в назві шоу-кара.

Купе Peugeot e-Legend отразило прошлое в зеркале футуризма

«Енергетичний перехід не стирає 120-річну історію автомобіля», — пояснює виробник основну ідею проекту. Внизу: історичний прообраз «Легенди», 504 Coupe 1969-1974 рр.

В плани розвитку марки включені також модні слова «підключення» і «автономність». Безпілотних режимів у концепту два: Soft і Sharp. У першому забезпечений максимальний комфорт, навіть виведення інформації на екрани скорочений до мінімуму. У другому автомобіль динамічнішим, а пасажири занурюються в цифрове оточення (соціальні мережі, музика, кіно, відеоігри). Салон пристосовується: кермо ховається під передню панель, відкриваючи повний вид на вигнутий екран діагоналлю 49 дюймів, що простягнувся в нижній частині передньої панелі, а спинки крісел відкидаються.

Купе Peugeot e-Legend отразило прошлое в зеркале футуризма

Всього в салоні — 16 дисплеїв. Крім прибирання (три дисплея) і центрального, це, наприклад, 29-дюймові в дверях (на знімку виглядають як дерев’яні панелі, але це зображення дерева), 12-дюймові в сонцезахисних козирках і шестидюймовый на центральному підлокітнику. Він залишається під рукою водія і в автономному режимі, там же є обертовий селектор.

Ручних режимів теж два. Вони названі Legend і Boost. У першому — салон відтворює стиль оригінального 504-го. На екрані-приборку з’являються три круглі шкали, а на цілому ряді дисплеїв на додачу до цього дереву в інтер’єрі малюється дерево віртуальне (наприклад, на вставках у дверях). Ну а Boost, як ясно з назви, забезпечує купе максимальну динаміку. Тут вже ретро-тема в оформленні прибирання поступається місцем іншим варіантам графіки, змінюється і віртуальний малюнок на декоративних панелей-дисплеях.

Купе Peugeot e-Legend отразило прошлое в зеркале футуризма

Цифрова панель приладів складається з трьох секцій, які розгортаються окремо. Всі варіанти розкладок інтер’єру і прибирання, а також малюнків на екранах краще подивитися в нашій урізанні «Крупний план».

Концепт оснащений електричним повним приводом з сумарною віддачею 340 кВт (462 к. с.) і 800 Н•м. Він забезпечує розгін з нуля до сотні менш ніж за чотири секунди. Максималка купе становить 220 км/ч. Акумулятор місткістю на 100 кВт•год дає машині запас ходу до 600 км по циклу WLTP. Через швидкісний порт 500 км ходу можна отримати вже через 25 хвилин. Є в машині і бездротова зарядка від гаражного «килимка».

Купе Peugeot e-Legend отразило прошлое в зеркале футуризма

Автомобіль цікавий і дрібними деталями на зразок історичного знака (щит з головою лева), який прикрашав машини марки на початку 1960-х.

Крім ефектного трансформації інтер’єру в концепті реалізовано ще декілька цікавих ідей. Тут встановлено персональний інтелектуальний голосовий помічник від компанії SoundHound, який розуміє 17 мов, а відповідає синтезованим голосом Жиля Відаля. Фірма Focal розробила для купе e-Legend звукову систему з можливістю направленого випромінювання на певного мешканця салону. У неї є функція mapping, коли голосові підказки навігатора чути лише водієві і більше нікому, і функція zoning, при якій кожен пасажир може без навушників слухати свій трек, не заважаючи іншим. Ця технологія приміщення людини в звуковий кокон нагадує техніку, нещодавно розроблену для Сеата.

Купе Peugeot e-Legend отразило прошлое в зеркале футуризма

Кузов пофарбований у сріблясто-сірий колір, який змінює відтінок залежно від падаючого світла, від майже дзеркального «хрому», що відображає краєвид, до бронзи. В інтер’єрі за теплу атмосферу відповідають велюр на кріслах і натуральні вставки з новогвинейского горіха палдао, причому різного відтінку (верх дверних панелей, низ сидінь, стать, пороги).

Загалом, перед нами не просто данина поваги відомої моделі минулого, але і прогноз еволюції самих легковиків Peugeot, їх цифрових кокпітів i-Cockpit, їх зовнішності (ми б сказали, все йде до елегантної простоти), їх салонів (нові поєднання матеріалів, більше домашнього затишку), їх начинки. Той самий просунутий голосовий помічник компанія обіцяє впровадити в серію в протягом пари років. Та й без електромобілів бренд не обійдеться. Реліз про концепт компанія розпочала словами: «Нудьга не є частиною нашої ДНК». Ну, ми безумовно не нудьгували, знайомлячись з шоу-каром.