Кросовер Seat Arona TGI вивів метан в новий сегмент

Кроссовер Seat Arona TGI вывел метан в новый сегмент

Публічна прем’єра Ароны на метані відбудеться на наступному тижні в рамках Паризького автосалону.

Концерн Volkswagen в минулому році заявив про намір істотно збільшити парк машин на стиснутому природному газі в Європі. Тут малися на увазі і популяризація «блакитного палива», і участь у розвитку мереж газових заправок, і виведення на ринок нових моделей з заводським «метановим» комплектом ГБО. Черговий крок на цьому шляху — Seat Arona TGI. Іспанці запевняють, що це перший в світі серійний кросовер з «рідної» установкою під метан.

Кроссовер Seat Arona TGI вывел метан в новый сегмент

Під підлогою кросовера довжиною трохи більше чотирьох метрів встановлено три балони для метану. Бензобаку довелося потіснитися, як і багажника (з 400 до 282 л). Запас газу — 14,3 кг, його вистачає на 400 км пробігу. Якщо задіяти бензин, то до цього числа додається ще 160 км.

Це далеко не перший досвід Сеата з метаном (в серію вже були запущені Mii, Leon і Ibiza на природному газі). Однак Arona зазначає вихід в новий сегмент. Автомобіль використовує порівняно недавно розроблений трициліндровий наддувний мотор 1.0 TGI (90 л. с. при 4500-5800 об/хв, 160 Н•м при 1900-3500 об/хв), який поєднаний з шестиступінчастою «механікою». Розгін до сотні ледачий (12,8), але максималка нормальна (172 км/год).

Кроссовер Seat Arona TGI вывел метан в новый сегмент

Власник Ароны TGI в основному буде їздити на метані. Це вигідно, так і викиди вуглекислого газу в порівнянні з бензином, нижчою на чверть, а оксидів азоту — менше на 75%. В холодну погоду (нижче мінус десяти за Цельсієм) запуск ДВС відбувається на бензині, а після прогріву мотор сам переходить на метан. На бензин установка переключається і у випадку, коли запаси газу в балонах вичерпані.

Арону TGI іспанці будуть продавати в тих же рівнях комплектації, що і звичайну модель (Reference, Style, Xcellence і FR). Ціни ще не опубліковані. Зрозуміло, тут з’явиться надбавка за метанової системи. Однак автори паркетника вважають, що надалі його господар отримає зиск за рахунок більш низької ціни на паливо. Додамо, що заводські установки під природний газ красуються і на деяких Audi, Фольксвагеном, Skoda набирає обертів. Концерн тримає обіцянку.