Кросовер Proton X70 зробив Geely Atlas малайзійським

Кроссовер Proton X70 сделал Geely Atlas малайзийским

Вся «адаптація» Атласу/Bouye до лінійки Протона звелася до нової решітці, переробці з лівого керма на правий і перевешиванию шильдиків. Але шеф-дизайнер Азлан Осман наспівав місцевим ЗМІ, що силует «натхненний пластикою малайського тигра» і у вигляд внесені «унікальні малайзійські штрихи».

Назва для першого кросовера малайзійської марки Proton визначалося за підсумками онлайн-конкурсу. На голосування з участю 89 800 осіб були висунуті варіанти PX70, X7, X70 і X700, хоча алфавітно-цифрових імен у Протона раніше не було. «Літера X вважається синонімом SUV, а число 70 позначає розмір/клас і дає нам логічну систему для додавання великих або менших моделей в майбутньому», — простодушно пояснив виконавчий директор Абдул Рашид Муса. Нагадаємо, що Proton банально клонував паркетник Geely Atlas, також відомий як Bouye і Emgrand X7 Sport.

Кроссовер Proton X70 сделал Geely Atlas малайзийским

«Сімдесятка» оснащується найпотужнішим бензиновим двигуном в гамі — «турбочетверкой» 1.8 (184 л. с., 285 Н•м), яка повинна з’явитися у нас в грудні. Привід може бути переднім або повним, у шестиступенчатого «автомата» альтернативи немає.

Кроссовер Proton X70 сделал Geely Atlas малайзийским

Вивчивши отзеркаленный під праве кермо салон, журналісти виявили одна істотна відмінність від Атласу/Bouye: для другого ряду тут передбачено не один, а два дефлектора обдування, які можна нахиляти індивідуально. Врахована звичка місцевих, і це фото акцентує увагу на вентиляції.

На презентації моделі X70 пресі розповіли, що дизайном займався Пітер Хорбері, були згадані його минулі заслуги в Volvo. Між тим головний стиліст Протона Азлан Осман, який проектував тільки радіаторну решітку, вибухнув цілим трактатом про «розширюється космосі» і «нескінченному переплетенні». Він сказав, що «гриль» має схожість зі стріляючим цибулею, символізує спритність, швидкість і легкість. Повторювані патерни також відсилають до традицій, майстерності і багатому природному спадщині Малайзії. Схоже, з Османа вийде непоганий менеджер з продажу. Прийом замовлень відкриється восьмого вересня, а 19-го кросовер відправиться в рекламний тур по семи містах.