Концепт Nissan Navara Dark Sky взяв на буксир телескоп

Концепт Nissan Navara Dark Sky взял на буксир телескоп

Решітка доповнена елементами з надміцного полімеру. Фари наділені нової «світловий підписом». Розширювачі колісних арок забезпечені точками кріплення. У «підборіддя» вбудована лебідка, на даху розміщена світлодіодна «люстра», а землю висвітлюють «червоні лампи».

Британський філія Ніссана спільно з Європейським космічним агентством (ESA) представив сьогодні на виставці комтранса в Ганновері мобільний обсерваторію, побудовану на основі пікапа Nissan Navara з причепом. Назва Dark Sky («темне небо») говорить про найбільш зручних для спостереження за зірками, але важкодоступних місцях, де немає світлового забруднення небосхилу, наприклад, від освітлення міських районів. «Самий інтелектуальний пікап» створено, щоб показати: позашляховики Ніссана здатні дістатися куди завгодно, безпечно і дбайливо транспортувати саме крихке й дороге устаткування, при необхідності перетворюючись навіть в наукову лабораторію.

Концепт Nissan Navara Dark Sky взял на буксир телескоп

Для вантажної платформи передбачені червона підсвітка з даху, три відсіки для мелочовки в бортах, полімерна накладка з алюмінієвими роликами, що полегшують навантаження/розвантаження. Тут же прибудовані акумуляторні блоки, запчастини до причепу і телескопу.

Система ProPilot з адаптивним круїз-контролем гарантує, що Nissan і трейлер весь час будуть залишатися на одній смузі, і крутизна повороту значення не має. Моніторинг мертвих зон був доопрацьований, щоб сліпі плями для причепа теж були видні. Завдяки функції Intelligent Around View Monitor водій може спостерігати за машиною і візком з висоти пташиного польоту, що зручно при парковці. Опція Intelligent Буксирування Hitch Alignment полегшує маневри на зчепленні. Navara везе з собою допоміжне джерело живлення, зроблений за технологією від батарей електрокара Nissan Leaf. Разом з причепом пікап, оснащений дизелем 2.3 dCi (190 л. с., 230 Н•м), має довжину майже на десять метрів (9680 мм). Машина із збільшеним кліренсом взута у позашляхові шини з унікальними 20-дюймовими дисками. Трейлер задовольняється 16-дюймовими колесами, але покришки у нього теж зубасті.

Концепт Nissan Navara Dark Sky взял на буксир телескоп

Телескоп PlaneWave з 40-сантиметровим дзеркалом дозволяє спостерігати за кільцями Сатурна, далекими галактиками, туманностями і надновими. Щоб його налаштування не збилися, слід підтримувати оптимальну температуру, тому нутрощі трейлера постійно охолоджуються.

За словами вчених, концепт Nissan Navara Dark Sky — справжня обсерваторія. «Телескопи, подібні розміщеному в трейлері, необхідні в дослідженнях планет і зірок нашої галактики. Вони дозволяють на Землі отримати дані, які ми об’єднуємо з супутниковими, від апарату Gaia», — пояснив доктор Фред Янсен, старший менеджер ESA. Червоне освітлення (його виділяють вісім ламп в пікапі і причепі) теж необхідно, оскільки білий світло засліплює спостерігача. Після виставки Nissan подарує телескоп PlaneWave навчального закладу, щоб «передати дух пригод і надихати майбутні покоління».