Концепт Mercedes-Benz Vision Urbanetic заглянув у майбутнє міст

Концепт Mercedes-Benz Vision Urbanetic заглянул в будущее городов

Зовнішність у серії може бути і не настільки екстравагантної, тут головне все ж не дизайн, а технічна основа.

Відділення Mercedes-Benz Vans побудувало концепт модульного міського безпілотного транспортного засобу Vision Urbanetic. Це апарат з від’єднується електричною візком і змінними кузовами, які транспортна компанія може миттєво змінювати в міру необхідності, перетворюючи Urbanetic то в автономне таксі, то в розвізний фургон. Теоретично таких оболонок може бути багато — від автомобіля спецслужб до мобільного кафе.

Концепт Mercedes-Benz Vision Urbanetic заглянул в будущее городов

Автономна платформа містить всі необхідні компоненти для руху, в тому числі і сенсори з камерами, а тому здатна їздити по дорогах і без встановленого зверху кузова, скажімо, переміщаючись від одного гаража або підприємства до іншого.

В якості машини для райдшеринга Urbanetic перетворюється в 12-місцевий мікроавтобус (з них вісім місць — сидячі). Зрозуміло, весь сервіс повинен бути зав’язаний на Мережу: замовлення місця в машині, підбір маршруту, спостереження за переміщенням потрібного автомобіля. Постійна «зв’язаність» машин в подібній мережі надає більше можливостей і транспортного оператора. Адже він може в реальному часі відстежувати потреба в модулях, оперативно переводячи те чи інше число апаратів з пасажирського сектору в розвізний і назад.

У салоні пасажирського модуля по периметру розміщені дисплеї, що надають інформацію про маршрут, важливих пунктах міста і навіть дозволяють пограти в міні-ігри. Також передбачена система розширеної реальності з виведенням інформації про міських об’єктах.

Концепт Mercedes-Benz Vision Urbanetic заглянул в будущее городов

Пасажирський модуль може бути замінений на фургон з вантажної довжиною 3,7 м (загальна складе 5,14 м) і об’ємом в десять кубів, який вміщує до десяти европалет на двох рівнях. Обмін кузовами відбувається за кілька хвилин і може контролюватися як автоматикою, так і вручну.

Така гнучкість і універсальність системи, на думку авторів концепту, додасть міського життя нову якість, а також скоротить транспортні потоки в мегаполісах. Природно, повинна виграти і локальна екологія: місто отримає оптимальну кількість електрокарів, до того ж безпілотних і завантажених роботою майже постійно (коли не стоять на зарядці), а значить, використовуваних оптимальним способом.

Концепт Mercedes-Benz Vision Urbanetic заглянул в будущее городов

Місце водія відсутня в принципі, що відкриває великі можливості варіювання дизайну інтер’єру та організації корисного простору всередині такої капсули.

Система управління цією транспортною мережею повинна не тільки аналізувати поточні потреби, але і вчитися на минулому досвіді і передбачати запити переміщення людей і товарів, скажімо, дізнаючись з Мережі, де і коли відбудеться концерт або футбольний матч. Це, ймовірно, дозволить перевозити більше людей або вантажів з меншою кількістю машин і меншими витратами.

Концепт Mercedes-Benz Vision Urbanetic заглянул в будущее городов

В носовій частині машини встановлений великий дисплей для спілкування безпілотника з пішоходами. Як ми знаємо, візуальний контакт важливий для довіри до оточуючих машинам-роботам.

Зараз 55% світового населення проживає в містах, а до 2050 року ця частка складе дві третини. Саме до того моменту подібні транспортні системи повинні врятувати великі агломерації від вічних пробок і смогу. Одним з міст, які могли б отримати вигоду з новинки, є Копенгаген. Саме його німці вибрали в якості майданчика для живої демонстрації концепту. В рамках спеціального заходу навіть було показано, як кузов ставиться на автономну візок. Додамо, що в тому чи іншому вигляді, сама ідея самохідних платформ і швидко замінних або трансформованих кузовів для гнучкої транспортної системи вже звучала кілька разів. З останнього можна пригадати концепти Тойоти і Ринспида.